مجله دیجی کالا/ طی چند سال گذشته برخی شرکت‌ها به ساخت عینک‌های آفتابی دارای امکانات بیشتر روی آورده‌اند. برخی از این عینک‌ها دارای دوربین کوچکی هستند و برخی دیگر مانند عینک TCW01-A Pro که در این ویدیو آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم، دارای هدفون بلوتوثی هستند.

همانطور که گفتیم، این عینک آفتابی به عنوان هدفون بلوتوثی هم انجام وظیفه می‌کند و در نتیجه برای مکالمات تلفنی هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. درون جعبه به غیر از خود عینک و یک دستمال برای تمیز کردن، یک کابل شارژ مغناطیسی هم برای شارژ کردن قرار دارد.

وزن این عینک فقط ۴۸ گرم است و برای ساخت آن از پلاستیک مات باکیفیتی استفاده شده است. اما از طرف دیگر این بدنه خیلی زود خط و خش را جذب می‌کند که به همین خاطر باید مراقب این موضوع باشید. شیشه‌ی استفاده شده برای عینک از نوع پلاریزه است و در نتیجه می‌تواند جلوی انعکاس نورهای مختلف را بگیرد. دسته‌های عینک کمی ضخیم و بزرگ هستند که با توجه به قرارگیری هدفون درون آن‌ها، احتمالا امکان کاهش اندازه‌ی آن‌ها وجود نداشته است.

بر روی هر دو دسته یک چراغ LED کوچک قرار دارد که وضعیت عینک را نشان می‌دهند. گفتنی است فقط در دسته‌ی سمت چپ یک میکروفون قرار دارد. در نگاه اول ممکن است برخی کاربران فکر کنند که این عینک با روش القای استخوانی صدا را به گوش منتقل می‌کند. اما در حقیقت در بخش پایینی هر دو دسته‌ی عینک یک شیار کوچک قرار دارد که از این طریق صدا پخش می‌شود. این یعنی عملا دو اسپیکر کوچک نزدیک گوش، کار هدفون را انجام می‌دهند.

اگرچه این هدفون کیفیت صدای خوبی ارائه می‌دهد، اما مهم‌ترین مشکل آن این است که حتی اگر شدت صدا بسیار کم باشد، باز هم اطرافیان شما صدای آهنگ در حال پخش را می‌شنوند. از نظر تفکیک صدا و بیس هم عملکرد بدی ندارد ولی در کل در این زمینه طبیعتا قرار نیست با کیفیت خیلی بالایی روبرو شویم.

این عینک با هر بار شارژ می‌تواند ۴ ساعت آهنگ پخش کند و در زمینه‌ی مکالمه هم می‌توانید تا ۶ ساعت از آن استفاده کنید. کیفیت صدای میکروفون هم با توجه به اینکه صرفا یک میکروفون استفاده شده، در کل قابل قبول است. نباید پشتیبانی بدنه‌ی این عینک از گواهی IP67 را از قلم بیندازیم که خیال خریداران را از بابت عرق کردن و باران‌های سبک راحت می‌کند.

در نهایت باید بگوییم که این محصول یک عینک آفتابی بسیار جذاب است که از هدفون معمولی هم بهره می‌برد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم