شهر سخت افزار/ شیائومی این هفته از ربات چهارپای CyberDog برای بازار جهانی رونمایی کرده است. این ربات اولین قدم شیائومی برای ورود به دنیای ربات‌های چهارپا به شمار می‌آید.

شیائومی از ربات CyberDog رونمایی کرده است. این ربات از ابر کامپیوتر هوش مصنوعی Jetson Xavier NX انویدیا نیرو می‌گیرد و به 128 گیگابایت حافظه SSD مجهز شده است.

CyberDog بسیار چابک است و می‌تواند در شرایط مختلف به انجام وظیفه بپردازد. شیائومی این ربات را به 11 سنسور دقیق مجهز کرده که امکان برای هدایت آن را فراهم می‌آورند. شیائومی از دوربین های زیادی در این ربات استفاده کرده تا بتواند محیط اطرافش را به خوبی تشخیص دهد. از این جمله می‌توان به دوربین با لنز اولتراواید و ماژول عمق Intel RealSense D450 اشاره کرد. 

CyberDog می‌تواند محیط اطراف را تحلیل کند و برای خود نقشه‌های هدایت بسازد. این موضوع باعث می‌شود تا برخورد به موانع به حداقل برسد.

کاربران می‌توانند CyberDog را با دستورات صوتی کنترل نمایند و همچنین اپلیکیشن‌هایی برای هدایت آن طراحی شده است. شرکت‌های مختلف می‌توانند ربات CyberDog را با درگاه USB-C یا کابل HDMI از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بهینه سازی کرده و آن را برای کاربردهای مورد نظر خود آماده کنند. 

ابر کامپیوتر Jetson Xavier NX برای سیستم‌های Embedded برای این ربات در نظر گرفته شده است. این ربات از 384 هسته CUDA، تا 48 هسته تنسور و 6 پردازنده Carmel ARM برخوردار است.

ربات CyberDog می‌تواند حرکاتی با سرعت 3.2 متر بر ثاینه از خود به نمایش بگذارد. شیائومی این ربات را در شهرها و کشورهای مختلف به نمایش گذاشته، اما هنوز اطلاعاتی در مورد فروش آن به اشتراک نگذاشته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم