مجله دیجی کالا/ با توجه به اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده، ظاهرا سامسونگ قصد دارد باتری گلکسی فلیپ ۴ را در مقایسه با قبل ارتقا دهد و از ۳۳۰۰ به ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت برساند.

گلکسی زد فلیپ ۳ اگرچه یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های تاشوی سامسونگ به حساب می‌آید، اما از لحاظ باتری واقعا عملکرد بدی دارد. باتری بکار رفته در این گوشی که نمایشگری ۶٫۷ اینچی و ۱۲۰ هرتزی دارد، فقط ۳۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت است که اصلا برای روشن نگه داشتن آن برای بیش از یک روز، کافی نیست. از آن‌جایی که نمایشگر ثانویه‌ی این گوشی آنقدر کوچک هست که کاربر برای چک کردن موارد مختلف نمی‌تواند خیلی روی آن حساب کند، بنابراین یک باتری نسبتا بزرگ‌تر برای این محصول واقعا ضروری است که به نظر می‌رسد سامسونگ به این بخش فکر کرده است.

پیش‌تر شایعه شده بود که سامسونگ می‌خواهد باتری بزرگ‌تری برای گلکسی فلیپ ۴ در نظر بگیرد. اما با انتشار خبرها و شایعات بیشتری که تقریبا می‌توانیم بگوییم در تمامی آن‌ها، روی ارتقای باتری اتفاق نظر شده بود، به این نتیجه رسیدیم که واقعا قرار است باتری بزرگ‌تری برای این گوشی در نظر گرفته شود. باتری که از ۳۳۰۰ به ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت ارتقا پیدا خواهد کرد تا شاهد یک پیشرفت حدودا ۱۲ درصدی در این بخش باشیم.

برای اینکه سامسونگ بتواند باتری بزرگ‌تری در این محصول در نظر بگیرد، اندازه‌ی لولاها را اندکی کاهش داده است. اکنون لولاهای این گوشی حدودا ۵ میلی‌متر کوچک‌تر شده‌اند که همین باعث شد سامسونگ بتواند باتری را اندکی بزرگ‌تر در نظر بگیرد. طبق اطلاعات منتشر شده، همین افزایش ۱۲ درصدی ظرفیت باتری باعث می‌شود گوشی در طول روز بتواند ۱ ساعت بیشتر دوام داشته باشد.

البته که در نهایت به نوع استفاده از گوشی بستگی دارد اما اگر استفاده‌ی معمولی را در نظر بگیریم، گلکسی فلیپ ۴ می‌تواند یک روز کاربران را همراهی کند. همچنین به لطف شارژر ۲۵ واتی سریعی که سامسونگ برای این گوشی در نظر گرفته، می‌تواند در مدت نیم ساعت، آن را تا ۵۰٪ شارژ کرد که شاید قابل توجه نباشد اما خیلی هم بد نیست. از آن‌جایی که زد فلیپ ۳ و فلیپ ۴ خیلی از لحاظ طراحی با هم فرقی ندارند، این تغییر نسبتا خوب در بخش باتری واقعا خود را نشان می‌دهد.

سامسونگ دو روز دیگر، یعنی در تاریخ ۱۰ آگوست (۱۸) از گوشی‌های تاشوی جدید خود رونمایی می‌کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم