باشگاه خبرنگاران/ قابلیت تشخیص صدا به دارندگان کم شنوا یا ناشنوا آیفون اجازه می‌دهد تا از اقداماتی که در اطرافشان اتفاق می‌افتد مانند زنگ زدن در خانه یا تلفن  آگاه شوند.

کاربران ناشنوا یا کم شنوا آیفون می‌توانند با به روز رسانی آخرین نسخه سیستم عامل این گوشی هشدار‌های صوتی را برای دستگاه‌های خود تنظیم کنند. تشخیص صدا همچنین می‌تواند در میان‌بر‌های دسترس‌پذیری که در پایین منوی تنظیمات گوشی است گنجانده و به راحتی در مرکز کنترل آیفون روشن و خاموش شود.

اپل در حال حاضر هشدارهای زیادی دارد که تلفن شما قادر به تشخیص آن‌ها است، از جمله آژیر پلیس، زنگ خطر آتش سوزی و شکستن شیشه، اما کاربران ناشنوا برای شنیدن صدا‌های خاص همچون زنگ خانه باید گوشی آیفون خود را به روز رسانی کرده و از ابزار‌های سفارش سازی جدید صدا  استفاده کنند.

برای استفاده از این قابلیت کاربران ابتدا باید به منوی تنظیمات رفته و گزینه دسترس‌پذیری را انتخاب کنند. سپس بر روی شنیدن ضربه زده و گزینه تشخیص صدا را فعال کنند. در این مرحله کاربران باید بر روی تمام گزینه‌های سفارشی کلیک و آن‌ها روشن  کنند.

پس از انجام این کار‌ها صدای دلخواه خود را ضبط کرده و  نامی برایش انتخاب کرده سپس با استفاده از گزینه دستگاه سفارشی یا زنگ در خود را نسبت به یک دستگاه خاص آگاه کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم