آخرین خبر/اسنپ از آغاز طرح جدید نیکوکاری‌ اسنپ‌کلاب با نام«حمایت از کودکان بی‌سرپناه زیر ۱۳سال» خبر داد. اینطرح که با همکاری موسسه خیریه «طلوع بی‌نشان‌ها» اجرایی می‌شود، نهمین طرح از طرح‌های نیکوکاری باشگاه مشتریان اسنپ در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکتاست. هدف از اجرای این طرح کمک به تجهیز و راه‌اندازیخانه‌ای امن برای حمایت از کودکان بی‌سرپناه است که درمعرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

خانه‌ امنی به نام سرای فراز

اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود قصد دارد درراستای کاهش آسیب‌های اجتماعی قدم بردارد. در این طرح بخشی از هزینه‌های تجهیز و راه‌اندازی خانه امن با نام«سرای فراز» تامین خواهد شد. سرای فراز، خانه‌ای امن برای کودکان بی‌سرپناه زیر ۱۳ سال است که در معرض آسیب‌های اجتماعی مانند کارتن‌خوابی، اعتیاد و غیره قراردارند.  

«طلوع بی‌نشان‌ها» سازمانی است مردم نهاد، غیردولتی که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است. این موسسه خدمات تخصصی به زنان، مردان و کودکان آسیب‌دیده ازاعتیاد و کارتن‌خوابی ارائه می‌دهد و فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز کرده است.

از سال ۱۳۹۶ «سرای نور» به عنوان یکی از مراکز حمایتی طلوع و با مجوز سازمان بهزیستی، اقدام به پذیرش کودکان و نوجوانان پسر ۷ تا ۱۸ سال بی‌سرپناه کرده است. این کودکان عمدتا بی‌سرپرست یا بدسرپرست هستند و در زمره کودکان کار و خیابان نیز محسوب می‌شوند. در حال حاضربرای تفکیک کودکان به دو گروه سنی ۷ تا ۱۳ سال و ۱۳ تا۱۸سال، طبقه دوم سرای نور با نام سرای فراز در حال آماده‌سازی و تجهیز است. پس از تکمیل این طرح هر گروه سنی در طبقات مخصوص خود با امکانات و مدیریت کاملامجزا زندگی و از خدمات مختلفی از جمله مددکاریاجتماعی، روانشناسی، پزشکی، دندانپزشکی، تحصیلی، فرهنگی، تفریحی و غیره بهره‌مند می‌شوند. 

نحوه‌ مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ

کاربران اسنپ می‌توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها باامتیازهای اسنپ‌کلاب خود در این کار نیک سهیم باشند. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز کاربران، مبلغ ۴۰۰۰ تومانبه تجهیز و راه‌اندازی سرای فراز کمک می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند در طرح‌های دیگر نیکوکاری اسنپ‌کلاب برای حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت، کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار، تجهیز خانه‌های شهرستان دلگان وتصفیه‌ آب روستاهای سیستان و بلوچستان نیز مشارکت داشته باشند

/

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم