شهر سخت افزار/ ال جی به تازگی از دو ایرباد جدید با نام‌های Tone Free T90 و Tone Free TF8 با قابلیت ردیابی حرکت سر کاربران رونمایی کرده است.

این مدل‌ها دارای قاب شارژ UVnano با قابلیت حذف هرگونه باکتری بوده که می‌توانند به‌عنوان فرستنده بلوتوث نیز عمل کنند.

ال جی دو مدل ایرباد جدید را با نام‌های Tone Free T90 و Tone Free TF8 معرفی کرد که مدل اول پرچم‌دار ایربادهای این شرکت محسوب می‌شود. کیس شارژ این ایرباد‌ها می‌تواند به‌عنوان فرستنده بلوتوث نیز عمل کرده و به شما امکان می‌دهد با استفاده از یک کابل aux، از دستگاه‌های فاقد اتصال بی‌سیم هم بهره ببرید.

مدل T90 قابلیت حذف نویز فعال به‌همراه ساختار داخلی جدید با درایورهای بزرگ‌تر دارد که به تولید بیس عمیق‌تر و رضایت‌بخش کمک می‌کند. اما جالب‌تر این است که این مدل همچنین از Dolby Head Tracking برای پخش محتوا و دستگاه‌های موردعلاقه‌تان پشتیبانی می‌کند.

ال جی در همین رابطه اعلام کرده که Dolby Head Tracking صدا را دوباره کالیبره می‌کند، زیرا کاربران سر خود را حرکت می‌دهند تا تجربه صدای طبیعی‌تری داشته باشند. شنوندگان احساس می‌کنند که در مرکز صحنه هستند و سطح جدیدی از غوطه ور شدن صدا را تجربه می‌کنند.

ال جی ادعا می‌کند که T90 اولین ایربادز این شرکت بوده که دارای مجازی‌ساز صوتی است که توسط Dolby به‌طور خاص برای هدفون‌ها طراحی شده و باعث بهبود کیفیت صدا می‌شود.

این قابلیت مشابه هدفون‌های AirPods و Beats اپل است که از صدای فضایی ردیابی سر پشتیبانی می‌کنند. گوگل قصد دارد همین ویژگی را در اواخر سال جاری به Pixel Buds Pro خود اضافه کند.

در همه موارد، وقتی سر خود را به اطراف حرکت می‌دهید، جلوه‌ صدا تغییر می‌کند. هدفون‌های T90 تا 9 ساعت عمر باتری (با خاموش بودن ANC تطبیقی) به‌اضافه 18 ساعت دیگر از کیس شارژ را ارائه می‌کنند.

این شرکت همچنین با مدل دیگر ایربادز جدید خود با نام Tone Free Fit (TF8)، کاربران علاقه‌مند به تناسب‌اندام را هدف قرار داده است. مانند سایر ایربادزهای متمرکز بر تمرین ورزشی، این مدل نیز دارای باله‌های نرم و سیلیکونی است که به شما کمک می‌کند حتی در حین ورزش شدید، به‌طور ایمن در گوش شما باقی بماند.

این ایربادز دارای گواهی IPX7 برای مقاومت در برابر آب بوده که یک پله بالاتر از IPX4 در T90 می‌باشد و همچنین شامل ANC هیبریدی نیز است. عمر باتری TF8 نیز کمی بالاتر بوده و تا 10 ساعت پخش مداوم محتوای صوتی را ارائه می‌کند.

ال جی هنوز قیمت این ایربادها را اعلام نکرده اما به نظر می‌آید شاهد عرضه آنها در ماه سپتامبر باشیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم