شهر سخت افزار/ در جدیدترین جلسه کمیته رجیستری موبایل مقرر شده که فروش به مصرف کننده با IMEI و بر اساس کد ملی صورت بگیرد. در این جلسه همچنین وضعیت تخصیص ارز و تعیین وضعیت موبایل‌های دپو شده در گمرک نیز به بحث گذاشته شده است.

کمیته رجیستری هفته گذشته جلسه‌ای تشکیل داده و در مورد برخی موضوعات بحث کرده است. در این جلسه تعیین وضعیت موبایل‌های دپو شده در گمرک به بعد از مشخص شدن تخلفات صورت گرفته در ثبت سفارش در سامانه‌ها موکول شده است. همچنین مقرر شده از این پس فروش به مصرف کننده با IMEI با کد ملی صورت گیرد.

جلسه کمیته رجیستری با حضور مسئولان دولتی و انجمن واردکنندگان موبایل برگزارش شده و در بخش اول آن به موضوعاتی همچون کالاهای دپو شده در گمرکات از دو ماه گذشته، بررسی فرآیند اجرایی ثبت، خرید و فروش در سامانه جامع تجارت، پیگیری موضوع مکانیزاسیون و سیستمی شدن مجوزهای مخابرات و همچنین بررسی امکان ثبت قیمت واردکننده و حداکثر قیمت مصرف کننده و استعلام توسط مصرف کننده پرداخته شده است.در این جلسه تصمیم گرفته شده که ثبت کالا توسط وارد کننده یا عمده فروش برای اساس شناسه کالا انجام پذیرد و در هنگام فروش به مصرف کننده از IMEI و کد ملی استفاده شود.

در ادامه این جلسه به گوشی‌های دپو شده در گمرک و لزوم رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در در فرآیند ویرایش ثبت سفارش‌ها و سوءاستفاده از خلأ ایجاد شده در سامانه‌ها پرداخته شد. انجمن واردکنندگان همچنین از وزارت صمت خواست تا به سرعت وضعیت کالاهای دپو شده و تخصیص ارز برای ثبت سفارش موبایل مشخص شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم