شهر سخت افزار/ شرکت Unity که بیش از هرچیز به دلیل موتور بازی سازی محبوب خود شناخته می‌شود امروز در یک نشست خبری اعلام کرد با وزارت دفاع آمریکا قراردادی سه ساله و بزرگ منعقد کرده و قرار است با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های خود و به منظور اهداف نظامی و دفاعی به دولت این کشور کمک کند.

سال گذشته خبرهای خوبی از شرکت Unity به گوش نمی‌رسید و شاهد انتشار خبرهایی نا امید کننده همچون اخراج انبوه و گسترده‌ای از کارمندان آن بودیم. اما این شرکت امروز اعلام کرد توانسته با وزارت دفاع آمریکا قراردادی بزرگ و به ارزش چند میلیون دلار به امضا برساند. قرار است در این قرارداد Unity با همکاری یک شرکت فناوری دیگر «یک پلتفرم سه بعدی و Real-Time» را توسعه دهد تا برای آموزش نظامیان، آژانس‌های دفاعی و ارتش آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد.

Unity اعلام کرده است گه قصد دارد در این همکاری «یک رابط انسان و ماشین یا HMI را توسعه دهد تا برای کاربردهای مبتنی بر هوا و فضا و فراتر از آن مورد استفاده قرار بگیرد. قرار است این رابط همچون بازی‌ها دارای ارتباط پویا و موثر با کاربران باشد».

Unity یک موتور بازی قدرتمند است که در حال حاضر به صورت گسترده توسط توسعه دهندگان بازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موتور به دلیل ساختار سبک، ساده و منعطف خود طرفداران زیادی دارد و هم اکنون بسیاری از استودیوها و تیم‌های مستقل بازی‌سازی از آن به منظور ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند. یکی از نقاط قوت این موتور امکان گسترش بازی‌های تولید شده میان پلتفرم‌های مختلف همچون سیستم‌های خانگی، کنسول ایکس باکس و نینتندو سوییچ است.

این موتور بازی‌سازی تاکنون برای ساخت عناوین مهمی همچون Among Us، V Rising، Call of Duty Mobile و Cuphead مورد استفاده قرار گرفته است. اما به نظر می‌رسد که ساختار ساده و سبُک آن دیگر شرکت‌ها که در حوزه شبیه سازی فعالیت دارند را هم مجذوب خود کرده است؛ چرا که این شرکت قرار است با همکاری شرکت CACI International که در حوزه فناوریه های هوشمند فعالیت دارد در عرض سه سال یک موتور شبیه سازی برای وزارت دفاع آمریکا طراحی کند.

در ماه ژوئن گذشته بود که Unity اعلام کرد قصد دارد صدها کارمند را به منظور تنظیم منابع خود اخراج کند. چندی بعد اعلام شد که این شرکت قصد دارد با شرکتی با عنوان IronSource ادغام شود. شرکتی که مدتی پیش به تولید و انتشار یک بدافزار با عنوان InstallCore متهم شد. چند روز پیش بود که شرکتی با عنوان AppLovin نیز اعلام کرد که قصد دارد با پرداخت 17.5 میلیارد دلار این شرکت را خریداری کند. به نظر می‌رسد حواشی فراوانی در اطراف این شرکت بزرگ وجود دارد و باید دید در آینده چه اتفاقاتی برای آن رخ می‌دهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم