شهر سخت افزار/ اخیراً یکی از طراحان ارشد شرکت ای ام دی به صورت رسمی در اکانت توییتر خود اعلام کرد که پس از دو سال، شرکت AMD هم در نمایشگاه Gamescom آلمان حضور خواهد داشت. آیا در این رویداد شاهد معرفی پردازنده‌های Ryzen 7000 و معماری Zen 4 خواهیم بود؟

بر اساس خبرهای جدید، رویداد گیمزکام که به عنوان بزرگترین رویداد گیمینگ در اروپا شناخته می‌شود، پس از یک وقفه 2 ساله به فرمت فیزیکی خود بازگشته است. در طول همه‌گیری ویروس کرونا این رویداد مانند بسیاری از رویدادهای مشابه به صورت آنلاین و مجازی برگزار شد. با این حال، با برداشته شدن محدودیت‌ها برای کنترل همه‌گیری COVID-19، رویدادهای فیزیکی می‌توانند بار دیگر برگزار شوند و مراسم Gamescom هم در تاریخ 24 تا 29 اوت (2 تا 7 شهریور) به راه است.البته در نظر داشته باشید بعید است که این شرکت محصولات جدید خود را در Gamescom معرفی کند. هیچ گزارش یا افشاگری وجود ندارد که بگوید AMD قصد دارد سخت افزارهای جدید خود را در این رویداد به نمایش بگذارد. همچنین از لحاظ تاریخی هم AMD هرگز به رونمایی از محصولات جدید رویدادهای گیمینگ و بازی‌محور علاقه‌ای نداشته است. با این حال رقیب دیرینه‌ی ای ام دی، یعنی NVIDIA سری کارت‌های گرافیک RTX 20 را در یک رویداد گیمینگ معرفی کرد.

از سوی دیگر باید توجه داشته باشید افشاگری‌های اخیر از رونمایی سری پردازنده‌های Ryzen 7000 در تاریخ 29 اوت (7 شهریور) خبر می‌دهند، یعنی این محصولات یک روز پس از پایان نمایشگاه Gamescom یا در روز نهایی این رویداد معرفی خواهند شد.


علاوه بر این، AMD هر سال به طریقی در Gamescom شرکت می‌کند. این کار معمولاً از طریق مشارکت با توسعه دهندگان بازی صورت می‌گیرد، اما امسال ای ام دی به صورت حضوری در رویداد گیمزکام حاضر خواهد شد و این امر هم می‌تواند به احتمال معرفی پردازنده‌های جدید در این نمایشگاه اضافه کند.نظر شما در مورد حضور فیزیکی شرکت AMD در رویداد Gamescom 2022 چیست؟ آیا این کمپانی پردازنده‌های نسل جدید خود را در این نمایشگاه معرفی می‌کند یا خیر؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم