گیم فا/ شرکت Unity، طی مراسم SIGGRAPH 2022، از یک دموی Real-Time جدید تحت عنوان Lion، رونمایی کرد که با رزولوشن 4K و نرخ فریم 30 روی سخت‌افزار PS5 اجرا می‌شود.

این دمو با ابزارهای طراحی Wētā Digital ،SpeedTree ،Ziva ،SyncSketch و صدالبته Unity Editor ساخته شده است. واضح است که مهم‌ترین جنبۀ دموی Lion، رندر خز گربه‌سانان است؛ این مورد توسط ابزار جدید خز و موی Wētā Digital، یعنی Wig طراحی شده است. طراح فنی Unity، سارا هانسن (Sara Hansen)، توضیح داد:

Wig یک روش کار متفاوت است؛ در واقع سریع‌ترین ابزار آراستن موهای ظاهری‌ای است که تا به حال از آن استفاده کرده‌ام. یک حالت مو و ریش قهرمان؛ که در بستۀ آرایش دیگری چندین ماه به طول می‌انجامید؛ در Wig خیلی سریع‌تر آماده می‌شود و تنها چند هفته زمان می‌برد. تعدادی از این موارد که برای ساخت در دیگر ابزار، هفته‌ها زمان لازم دارند، در Wig تنها طی یک یا چند روز آماده می‌شوند؛ همچنین سطح کیفیت بسیار بالاتر است و طراح، کنترل بیشتری دارد… حتی در زمانی که باید بازخوردهای پرجزئیات کارگردان هنری را اثر دهیم، مثل تنظیم یک تار خاص از صحنه‌ای به‌خصوص، انجام دادن آن در Wig راحت است.
این بود از ابزار مذکور، اما Unity باید به‌روزرسانی می‌شد تا بتواند میلیون‌ها تار خز که به صورت مجزا در حال حرکت هستند را رندر کند.

یک بخش از بهبودها شامل شبیه‌ساز موی خوشه‌ای مبتنی بر پردازندۀ گرافیکی می‌شود که به میلیون‌ها تار مو اجازۀ واکنش پویا به صورت Real-Time را می‌دهد. بخشی از این سیستم موی جدید روی گیت‌هاب (GitHub) شرکت Unity منتشر شد.

       
این رویکرد، روی شبیه‌ساز موی استفاده شده در نمایش  Enemies ،Digital Human متکی است و این روش را گسترش می‌دهد تا به‌مراتب تارهای موی بیشتری را به‌طور مؤثر در پردازندۀ گرافیکی مدیریت کند.

برای رندر مو و خز، توسعه‌دهندگان گرافیکی Unity، مجموعه‌ای از بهبودها را برای الگوریتم شطرنجی نرم‌افزار مبتنی بر GPU Tile در HDRP طراحی کردند؛ با بهینه‌سازی بسیار قابل‌توجه که چندین میلیون تار مو را رندر کند.

این رویکرد به تصاویری روان با Anti-Aliasing تحلیلی دارای شفافیت مستقل مرتب‌سازی شده محاسباتی برای تارهای مو منجر شد؛ و مدل‌های نورپردازی موی مبنی بر فیزیکی پیشرفته را بهبود داد تا به تارهای موی با کیفیت فیلم دست یابد.
Unity اعلام کرد که این شبیه‌ساز مو/خز و پیشرفت‌های رندرینگ در 2023.1 Tech Stream در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

در ادامه می‌توانید این دموی گرافیکی Unity را تماشا کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم