نماد آخرین خبر

اعطای یارانه دولت روسیه به تولیدکنندگان لپ تاپ و نوت بوک روسی

منبع
سخت افزار
بروزرسانی
اعطای یارانه دولت روسیه به تولیدکنندگان لپ تاپ و نوت بوک روسی

سخت افزار/ رسانه‌ی روسی Kommersant به تازگی در گزارشی اعلام کرده که دولت روسیه همراه با خرده‌فروشان و تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیک در این کشور در حال مذاکره برای دادن یارانه برای ارتقای برندهای تولید لپ تاپ و تبلت روسی است و دلیل آن نیز حمایت از تولید داخلی عنوان شده است.

در همین راستا خرده‌فروشان روسی تمایل دارند که آگاهی و شناخت مصرف‌کنندگان از محصولات برندهای تولیدی در این کشور افزایش یابد و در همین راستا اذعان شده که از لحاظ میزان تولید، محصولات تولید شده مناسب است اما این دستگاه‌ها محبوبیت چندانی نزد مصرف‌کنندگان داخلی در روسیه ندارند.

عدم محبوبیت و قیمت بالا در داخل روسیه از دلایل عمده تلاش دولت و تولیدکنندگان برای تبلیغات در این زمینه
با این حال به نظر می‌رسد دولت روسیه قصد دارد با اعطای یارانه، وام و شرایط ویژه به تولیدکنندگان برای تبلیغ تبلت ها و نوت بوک‌های روسی محبوبیت آن ها را نزد مردم افزایش دهد. اکثر برندهای روسی تایید کرده‌اند که برای تولید حجم عظیمی از دیوایس‌های الکترونیک به وام‌های ویژه نیاز دارند و آن‌ها ادعا می‌کنند که محصولات‌شان هنوز از نظر قیمتی نمی‌تواند با برندهای خارجی رقابت کند.


بنابر اعلام یک منبع در داخل دولت روسیه وزارت دیجیتال این کشور همراه با تولیدکنندگان بزرگ لوازم الکترونیک در روسیه (ICL ،Yadro ،Aquarius) و خرده‌فروشان روسی مانند DNS و M.Video، در حال بحث بر سر راه‌اندازی یک خرده‌فروشی تجهیزات روسی هستند که عمدتاً تبلت و لپ تاپ های تولید بومی این کشور را عرضه کند. بنابر گزارش‌های اولیه تخمین زده شده که دولت روسیه سالانه مبلغ 17 میلیون دلار را برای اعطای یارانه تبلت و لپ تاپ هزینه کند.


سازندگان نوت بوک و تبلت های روسی قبلا بر تولید این تجهیزات برای کسب و کارها و جامعه‌ی عمومی این کشور تمرکز کرده بودند اما بر اساس اطلاعات منتشر شده مشخص شده که قیمت لپ تاپ های مونتاژ و یا تولید شده در روسیه بالا است و همین نیز فروش این محصولات را با مشکل مواجه کرده است.

در ژوئن سال جاری میلادی، Denis Manturov رئیس وزارت صنعت و تجارت روسیه اظهار کرد که دولت این کشور مبلغ 500 میلیون روبل که معادل 8.3 میلیون دلار است را برای حمایت از این شرکت‌ها و گسترش تبلیغات آن‌ها در رسانه‌ها هزینه کرده است. در ادامه بیان شده که شرکت‌های تولیدکننده این تجهیزات برای دریافت یارانه تبلیغاتی می‌توانند درخواست دهند و اعطای یارانه نیز از طریق برنامه اولویت‌های ملی صورت خواهد گرفت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره