نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

باج‌خواهی جدید ایلان ماسک!

منبع
گجت نيوز
بروزرسانی
باج‌خواهی جدید ایلان ماسک!

گجت نیوز/ تسلا برای چندمین بار قیمت سیستم رانندگی خودکار خودروهای خود را افزایش داد. این درحالی است که ایلان ماسک قیمت آن را فوق‌العاده ارزان می‌داند.

خودروساز آمریکایی تسلا به تازگی برای دومین بار در سال جاری میلادی تصمیم به افزایش قیمت قابلیت رانندگی تمام خودکار یا خودران خودروهای خود گرفته است. ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت روز شنبه در توییتی اعلام کرد که هزینه اولیه تهیه این سیستم در روز ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) به ۱۵ هزار دلار افزایش پیدا می‌کند. این شرکت سفارش‌های قبل از تاریخ مذکور را با همان قیمت قبلی، یعنی ۱۲ هزار دلار در نظر می‌گیرد؛ اما در عوض آن خودروها را در تاریخ دیرتری به مشتریانش تحویل می‌دهدبه گفته ایلان ماسک، مالکان خودروهای تسلا همین الان می‌توانند فقط ظرف دو دقیقه از طریق برنامه مخصوص تسلا خودروی خود را مجهز به سیستم رانندگی تمام خودکار کنند. البته او اشاره نکرده است که به قیمت اشتراک‌های این سیستم هم اضافه خواهد شد یا خیر. بسته به قابلیت‌های اتوپایلوت کنونی خودروی تسلای هر شخص، افزودن نرم‌افزار مربوطه به خودرو تا ۱۹۹ دلار در هر ماه هزینه خواهد داشت.

 
تسلا طی سال‌های گذشته بارها قیمت قابلیت رانندگی تمام خودکار خود را افزایش داده است. وقتی تسلا اولین بار قابلیت رانندگی تمام خودکار را به عنوان آپشنی جدا از اتوپایلت برای خودروهای خود ارائه داد، هزینه پیاده‌سازی آن طی فرآیند پیکربندی و پس از تحویل به ترتیب ۵ هزار و ۷ هزار دلار تعیین شد. در ابتدای سال جاری میلادی هم قیمت آن از ۱۰ هزار دلار به ۱۲ هزار دلار رسید. ایلان ماسک در ماه ژوئیه گذشته اظهار داشت که قیمت این آپشن باری دیگر افزایش پیدا خواهد کرد. به عقیده او، قیمت ۱۲ هزار دلاری فناوری خودران تسلا به طرز غیر معقولی ارزان است و افزایش قیمت کاملاً توجیه منطقی دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره