گیم فا/ مراسم E3 2023 یک تحول کامل را در نحوۀ برگزاری و برنامه‌ریزی به خود خواهد دید. همچنین، سازمان اجرایی از تاریخ برگزاری و فرمت برنامه‌ریزی رویداد رونمایی کرد.

E3 پس از 4 سال، سرانجام دوباره در سال 2023 به صورت حضوری از 23 تا 26 خرداد 1402 (13 تا 16 ژوئن 2023) با سازمان‌دهی ReedPop برگزار خواهد شد. با توجه به فرمت جدید، دو روز ابتدایی (23 و 24 خرداد) تنها برای کسب‌و‌کار رزرو شده است. سومین روز (25 خرداد) این رویداد میزبان مشتریان و غرفه‌های کسب‌وکار خواهد بود و روز آخر (26 خرداد) تنها به مشتریان اختصاص دارد.

استنلی پیر لوییس (Stanley Pierre-Louis)، رئیس سازمان ESA، مدتی پیش در بیانیه‌ای به Washington Post اعلام کرد که مراسم E3 در سال 2023 برگزار خواهد شد. وی در این باره گفت:

ما در مورد بازگشت خود در سال ۲۰۲۳ با رویدادی حضوری و دیجیتالی بسیار هیجان‌زده هستیم. اگرچه ما عاشق این رویدادهای دیجیتالی نیز هستیم که دسترسی بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا به رویداد را آسان می‌کنند، اما می‌دانیم که مردم می‌خواهند در کنار یکدیگر باشند تا ارتباطات بهتر برقرار شوند.

من فکر می‌کنم که ترکیب رویداد دیجیتالی با یک مراسم حضوری بسیار مهم بوده و E3 نیز همیشه چنین هدفی را دنبال کرده است.
E3 در فرمت جدید خود روی آثار مستقل تاکید بیشتری دارد و یک دلیل برای این موضوع به ذهن می‌رسد. قبل از کووید-19 و لغو شدن E3، کمپانی‌هایی مانند EA ،Sony و Activision تصمیم گرفتند خود را از این مراسم جدا کنند و به طور مستقل رویداد منحصر به فرد خود را برگزار کنند. به نظر می‌رسد که با جدا شدن شرکت‌ها و مستقل شدن مراسم‌ها، E3 باید به سمت دیگری حرکت کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم