مجله دیجی کالا/ چند سال قبل برخی شرکت‌ها به بهره‌گیری از دوربین‌های سلفی پاپ‌آپ روی آوردند که راهکار خوبی برای کاهش ضخامت حواشی اطراف نمایشگر محسوب می‌شد. این مشخصه در ابتدا مورد استقبال زیادی قرار گرفت اما چرا دوربین‌های پاپ‌آپ از گوشی‌های هوشمند حذف شدند؟ در این ویدیو به همین موضوع می‌پردازیم.

اولین بار در سال ۲۰۱۸ شرکت ویوو به بهره‌گیری از این فناوری روی آورد. بعدا شرکت‌هایی مانند وان‌پلاس و شیائومی هم برای تعدادی از گوشی‌های خود به بهره‌گیری از این مشخصه روی آوردند. با وجود اینکه این نوع دوربین‌ها دوام بالایی داشتند و گزارش خاصی در مورد خراب شدن آن‌ها به گوش نمی‌رسید، شرکت‌ها این مشخصه را کنار گذاشتند.

یکی از دلایل اصلی کنار گذاشتن این دوربین‌ها، وزن بالای آن‌ها بود. به دلیل بهره‌گیری از قطعات متعدد و یک موتور، وزن گوشی‌های موردنظر اندکی افزایش پیدا می‌کرد. همچنین همین قطعات، ضخامت بدنه‌ی موبایل را افزایش می‌دهند و در کل بسیاری از کاربران علاقه‌ی زیادی به موبایل‌های ضخیم ندارند.

از دیگر مشکلات کلیدی دوربین‌های پاپ‌آپ باید به ایجاد محدودیت برای ضدآب کردن گوشی اشاره کنیم. به طور مشخص این نوع گوشی‌ها ضدآب نبودند و کاربرانی که به دنبال خرید گوشی‌های پرچم‌دار هستند، معمولا این مشخصه برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. در نهایت به دلیل وجود همین چالش‌ها، دوربین‌های پاپ‌آپ جوانمرگ شدند و دیگر خبری از آن‌ها در گوشی‌های هوشمند نیست.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم