دیجی کالا/ اینطور که به نظر می‌رسد اپل شاید آیفون ۱۵ اولترا را با دو دوربین سلفی راهی بازار کند در حالی که گفته می‌شود مدل پرو همچنان یک دوربین سلفی خواهد داشت.

اگر خبرهای مربوط به گوشی‌های اپل را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که شاید این شرکت سال آینده از آیفون ۱۵ اولترا هم رونمایی کند. در حال حاضر اپل قدرتمندترین گوشی‌های خود را با پسوند «پرو مکس» راهی بازار می‌کند اما رونمایی از ساعت اپل واچ اولترا باعث شده گمانه‌زنی‌ها پیرامون اضافه شدن محصولی با پسوند «اولترا» به مجموعه گوشی‌های سری آیفون ۱۵ هم افزایش پیدا کند.

با این حال به‌تازگی از سری آیفون ۱۴ رونمایی شده و مدت زمان زیادی هم نیست که آن‌ها را در بازار شاهد هستیم. به همین خاطر کمی زود است که بخواهیم با قاطعیت در رابطه با جزئیات سری آیفون ۱۵ صحبت کنیم. اما اگر واقعا مدلی با نام آیفون ۱۵ اولترا قرار است در سال آینده راهی بازار شود، به احتمال زیاد به قابلیتی مجهز خواهد شد که پیش از این در گوشی‌های اندرویدی هم شاهد استفاده از آن بوده‌ایم.

تقریبا یک هفته پیش بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل قصد دارد سال آینده محصولی را تحت عنوان آیفون ۱۵ اولترا راهی بازار کند. حالا یک خبر دیگر هم پیرامون این محصول توسط یک افشاگر با نام Majin Bu منتشر شده که می‌گوید این گوشی مورد انتظار از دو دوربین سلفی روی پنل نمایشگر بهره خواهد برد. حال این دوربین دوم دقیقا قرار است چه کاری انجام دهد مشخص نیست و باید منتظر انتشار خبرهای بیشتری پیرامون آن باشیم.

استفاده از دو دوربین شاید یکی از قابلیت‌هایی باشد که مدل اولترا از آیفون ۱۵ را از مدل پرو متمایز می‌کند چرا که افشاگر یادشده در ادامه‌ی صحبت‌های خود مدعی شده که آیفون ۱۵ پرو فقط یک دوربین سلفی خواهد داشت. هرچند انتظار می‌رود مدل اولترا در یک سری بخش‌های دیگر هم با مدل پرو متفاوت باشد اما متأسفانه خبرهای زیادی در این رابطه در اختیار نداریم.

یک تغییر دیگر که انتظار داریم در سال ۲۰۲۳ در گوشی آیفون ۱۵ اولترا اپل شاهد باشیم، حافظه‌ی داخلی بیشتر در مقایسه با دو مدل پرو و پرو مکس کنونی است. طبق ادعای افشاگر یادشده، ظاهرا مدل اولترا از سری آیفون ۱۵ در مدل پایه ۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی خواهد داشت این در حالی است که امسال آیفون ۱۴ پرو مکس در مدل پایه به ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز شده است. برای آیفون ۱۵ پرو هم به احتمال بسیار زیاد حافظه‌ی داخلی پایه همان ۱۲۸ گیگابایتی خواهد بود.

در نهایت Majin Bu به اضافه شدن پورت USB-C هم به گوشی‌های آینده‌ی اپل اشاره کرد. هرچند این موضوع پیش از این هم تقریبا تصویب شده بود چرا که مطابق قانون اتحادیه‌ی اروپا، شرکت‌ها باید از این پس محصولات خود را در صورت امکان به پورت USB-C مجهز کنند. بدین ترتیب بعید است که اپل از این استاندارد در گوشی‌های آینده‌ی خود استفاده نکند.

با این حال باید خبرهای بالا را فعلا در حد یک شایعه در نظر بگیریم چون همانطور که گفته شده سری آیفون ۱۴ به‌تازگی به بازار عرضه شده‌اند و نمی‌توان در رابطه با نسل بعد که یک سال دیگر شاهد رونمایی و عرضه‌ی آن‌ها خواهیم بود با قاطعیت صحبت کرد. تنها چیزی که می‌توان گفت آن هم با توجه به سیاست همیشگی اپل این است که این شرکت معمولا شکل ظاهری گوشی‌های خود را هر چند سال یک‌بار تغییر می‌دهد و این یعنی شاید آیفون ۱۵ اولترا و مدل پرو مکس امسال تفاوت چشمگیری با یکدیگر نداشته باشند چرا که اپل به‌تازگی این طراحی نمایشگر حفره‌دار را استفاده کرده است. حال برای مدل‌های استاندارد و پلاس چه اتفاقی رخ خواهد داد مشخص نیست چون اپل ۵ سال است که از ناچ در طراحی گوشی‌هایش استفاده کرده و باید دید آیا در نسل بعد تفاوتی از این حیث ایجاد خواهد شد یا خیر.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم