شهر سخت افزار/ بر اساس خبری که اخیراً در وبلاگ رسمی گوگل منتشر شد، این کمپانی پایان کار سرویس استریم بازی Stadia را اعلام کرد و مدعی شد تمام هزینه‌هایی که کاربران از طریق گوگل پلی برای این سرویس پرداخته‌اند باز خواهد گرداند.

طبق پستی که دقایقی پیش در وبلاگ گوگل مشاهده شد، این شرکت به صورت رسمی امروز پایان پلتفرم استریم معروف به Stadia را اعلام کرد. بیانیه‌ی پایان کار سرویس استیدیا توسط فیل هریسون، یکی از مدیران پروژه‌ی Stadia، منتشر شد و از این رو دیگر سرویس Stadia مانند قبل به کار خود ادامه نمی‌دهد.

پایان کار سرویس استریم بازی Stadia درست زمانی اعلام شد که شرکت‌های متعددی کنسول‌های گیمینگ دستی خود را با پشتیبانی از سرویس‌های استریم بازی، مانند Stadia رونمایی و عرضه کرده‌اند. همین هفته گذشته، شرکت لاجیتک کنسول گیمینگ دستی G Cloud Gaming خود را معرفی کرد و همچنین انتظار می‌رود در آینده شرکت‌های بسیاری محصولات گیمینگ خود را وارد بازار کنند. از این رو خبر پایان کار استیدیا می‌تواند تا حدی به بازار کنسول‌های گیمینگ دستی صدمه وارد کند و بازار این محصولات را متلاطم کند.

پلتفرم استریم بازی Stadia که تنها چند سال از راه‌اندازی آن می‌گذرد، یکی دیگر از قربانیان جاه‌طلبی و عدم صبوری گوگل شده است. در نظر داشته باشید پلتفرم Stadia کمتر از 3 سال است که معرفی و راه‌اندازی شده است. شایعات در مورد آفلاین شدن Stadia برای ماه‌ها در جریان بود، اما این شرکت آنها را رد می‌کرد و حتی تایید کرد که روی «بازی‌های عالی‌تر برای پلتفرم و همچنین Stadia Pro» تمرکز کرده است.

در هر صورت امشب به صورت ناگهانی گوگل به پلتفرم Stadia پایان داد و بیانیه‌ای در این مورد منتشر کرد. به گفته‌ی مدیر پروژه‌ی استیدیا، تمام خریدهای نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده از طریق فروشگاه Google Play بازپرداخت می‌شوند و دسترسی به بازی‌هایی که کاربران قبلاً خریده‌اند تا تاریخ 18 ژانویه 2023 (28 دی 1401) سلب نخواهد شد. اینطور که پیداست 28 دی روزی است که سرویس استریم بازی Stadia برای همیشه آفلاین خواهد شد.

نظر شما در مورد پایان کار پلتفرم Google Stadia چیست؟ آیا شما هم از کاربران این سرویس بوده‌اید یا خیر؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم