شهر سخت افزار/ نقشه راه جدیدی که به تازگی تصویر آن در دسترس قرار گرفته است نشان می‌دهد که AMD قصد دارد در آینده نزدیک پردازنده‌های Ryzen 7000X3D را معرفی و عرضه کند. این نقشه راه همچنین اطلاعاتی را در مورد زمان عرضه نسل جدید از پردازنده‌های Threadripper و همچنین APU‌های شرکت AMD فاش می‌کند.

ساعاتی پیش نقشه راه جدیدی از برنامه‌های آینده شرکت AMD منتشر شد که برنامه‌های آینده آن در معرفی و عرضه پردازنده‌های جدید را لو می‌دهد. این نقشه راه که گفته می‌شود در مراسم معرفی پردازنده‌های Ryzen 7000 برای شرکای تجاری AMD به نمایش درآمده است نشان می‌دهد که AMD در نظر دارد در آینده نزدیک رده جدیدی از پردازنده‌های دسکتاپ در سری محصولات Threadripper و Ryzen را معرفی و عرضه کند.

بدون شک مهم‌ترین اطلاعاتی که می‌توان از این نقشه راه جدید متوجه شد تایید عرضه پردازنده‌های Ryzen 7000X3D از سوی AMD است. پیش از این نیز اعلام شده بود که ممکن است فناوری 3D V-Cache در نسل‌های بعدی از پردازنده‌های دسکتاپ و رده Client این شرکت به کار گرفته شود.

این نقشه راه نشان می‌دهد که پردازنده‌های Ryzen 7000 از اواخر سال 2022 میلادی عرضه می‌شوند و در سال 2023 شاهد عرضه پردازنده‌های Ryzen 7000X3D خواهیم بود. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که AMD قصد دارد پردازنده‌های 7000X3D را در نیمه اول سال 2023 معرفی کند.

فناوری 3D V-Cache سال گذشته نقش مهمی را در بهبود عملکرد گیمینگ پردازنده‌های مبتنی بر ریزمعماری Zen 3 ایفا کرد و سبب شد که پردازنده‌های AMD بتوانند در این قابلیت مهم با پردازنده‌های Alder Lake رقابت نزدیکی داشته باشند و حتی در بخشی از بازی‌ها عملکرد بهتری را به نمایش بگذارند.

فناوری 3D V-Cache سبب شد که عملکرد پردازنده‌های نسل قبل AMD در هنگام اجرای بازی‌ها چیزی در حدود 10 تا 25 درصد بهبود پیدا کند. انتظار می‌رود همین اتفاق در پردازنده‌های جدید این شرکت که بر ریزمعماری Zen 4 مبتنی هستند رخ دهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم