شهر سخت افزار/ در حالی که انویدیا در مراسم معرفی اعلام کرد که کارت گرافیک RTX 4090 با قیمتی در حدود 1599 دلار به فروش خواهد رسید به نظر می‌رسد که نسخه‌های سفارشی عرضه شده قیمتی بسیار بیشتر از این خواهند داشت. فروشگاه Newegg امروز نشان داد که کاربران برای دسترسی به نسخه‌های سفارشی از این کارت باید قیمت‌های بسیار بیشتری را بپردازند.

خرده فروشی Newegg که یکی از مراجع اصلی برای قیمت گذاری کارت‌های گرافیک محسوب می‌شود امروز نسخه‌های سفارشی از کارت گرافیک RTX 4090 که توسط تعدادی از شرکای تجاری انویدیا تولید شده است را در لیست محصولات قابل فروش خود قرار داد. این لیست نشان می‌دهد که نسخه‌های سفارشی از این کارت گرافیک قرار است با قیمت بسیار بیشتری نسبت به آنچه انویدیا اعلام کرد به فروش برسند و کاربران برای دسترسی به این کارت‌های گرافیک باید هزینه‌هایی نجومی پرداخت کنند.

لیست محصولات عرضه شده توسط سایت Newegg نشان می‌دهد که نسخه‌های سفارشی از کارت گرافیک RTX 4090 حتی می‌توانند قیمت 1999 دلاری نیز داشته باشند. کمترین قیمت ثبت شده برای نسخه‌های سفارشی از این کارت نیز با قیمت اعلام شده توسط انویدیا برابری می‌کند و به 1599 دلار می‌رسد. در لیست منتشر شده از سوی Newegg می‌توان 10 کارت گرافیک سفارشی را مشاهده کرد که توسط سه شریک تجاری بزرگ انویدیا یعنی MSI، ایسوس و گیگابایت تولید شده‌اند. نام و قیمت این کارت‌های گرافیک را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

ASUS ROG GeForce RTX 4090 OC با قیمت 1999 دلار

ASUS TUF GeForce RTX 4090 OC با قیمت 1799 دلار

MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM Liquid با قیمت 1749 دلار

MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X AIR با قیمت 1699 دلار

MSI GeForce RTX 4090 Gaming X Trio با قیمت 1649 دلار

MSI GeForce RTX 4090 Gaming Trio با قیمت 1599 دلار

ASUS TUF GeForce RTX 4090 با قیمت 1599 دلار

Gigabyte GeForce RTX 4090 Windforce با قیمت 1599 دلار

اگرچه هنوز باید منتظر اعلام قیمت کارت‌های تولید شده توسط دیگر برندها نظیر کالرفول، Inno3D، Palit، PNY و Zotac باشیم اما لیست بالا نشان می‌دهد که کارت گرافیک پرچمدار جدید انویدیا قرار است در نسخه‌های سفارشی بسیار بیشتر از آنچه انتظار داشتیم قیمت داشته باشد. اگرچه این نسخه‌های سفارشی بعضا عملکرد بهتری نسبت به نسخه مرجع خود دارند اما باید توجه داشت که شرکای تجاری انویدیا قیمت بسیار بیشتری نیز برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند.

نسخه‌های ارزان‌تر و با قیمتی نزدیک به آنچه که انویدیا پیش از این اعلام کرده بود از طراحی مشابه با نسخه مرجع و همچنین سرعتی مشابه با آن بهره می‌برند. اما به نظر می‌رسد با تغییر در طراحی و همچنین اورکلاک هسته به منظور دسترسی به سرعت بیشتر، این کارت‌های گرافیک قیمت بالاتری نیز پیدا کرده‌اند. بخشی از این کارت‌های گرافیک دارای سیستم خنک کننده قدرتمندتری نیز هستند تا برای اورکلاک توسط کاربران آماده باشند.

گران‌ترین کارت موجود در وب سایت Newegg مربوط به شرکت ایسوس و کارت گرافیک ROG Strix GeForce RTX 4090 است که علاقه‌مندان می‌توانند آن را با قیمت 1999 دلار خریداری کنند. ایسوس به منظور اینکه نشان دهد قیمت بیشتری که کاربران پرداخت کرده‌اند کجا صرف شده این کارت را در جعبه‌ای بسیار بزرگ عرضه می‌کند.

یکی دیگر از کارت‌های گرافیک جذابی که می‌توان در لیست بالا مشاهده کرد MSI Suprim GeForce RTX 4090 نام دارد که همراه با یک خنک کننده هیبریدی به دست کاربران می‌رسد. این کارت گرافیک با قیمت 1749 دلاری خود نسبت به نسخه مرجع، سرعت هسته بالاتری را هم فراهم می‌آورد. انتظار می‌رود تا تاریخ 12 اکتبر (20 مهر) نسخه‌های سفارشی بیشتری از این کارت گرافیک جدید انویدیا روانه بازار شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم