گیم فا/ نقدها و نمرات بازی FIFA 23 منتشر شده‌اند که نشان از بهبودهای همیشگی این فرنچایز سالانۀ شبیه‌ساز فوتبال دارند و ظاهراً EA وداعی شایسته با این فرنچایز داشته است.

در پایین نمرات و خلاصه‌ای از نقد‌های منتشر شده از بازی FIFA 23 آورده شده است:

10/10:Daily Star

با یک بازی عظیم و کامل فوتبالی طرف هستیم. رفتن این نماد بزرگ قطعاً باعث ناراحتی طرفداران خواهد شد، اما EA با چهرۀ تازۀ خود فرصت دوباره‌سازی دارد و در آینده می‌تواند محصولی حتی بهتر را ارائه دهد.

9.4/10:GamersRD

بازی FIFA 23 حاصل تمام نسخه‌های پیشین این مجموعه است و ترکیبی بالانس از ویژگی‌ها و بهبودها را شامل می‌شود که آن را به بهترین شبیه‌ساز فوتبال تمام دوران‌ها تبدیل می‌کند. هایپرموشن 2 چیزی بود که FIFA 23 به آن احتیاج داشت، حتی اگر محاسبات اشتباه بعضی بازیکنان باعث اوقات‌تلخی ما می‌شود.

8.5/10:MGG

EA Sports با بهبود در سیستم‌های به‌خوبی جاافتادۀ قدیم آمادۀ تحول جدید خود است، در حالی که آن‌ها را با المان‌های شبیه‌سازی خود که برای بازی‌ای با این مقیاس و چنین مخاطبانی ضروری است، ادغام می‌کند. بازی FIFA 23، امسال با تکنولوژی هایپرموشن خود، یک بازی نسل جدید محسوب می‌شود و واقعاً امیدواریم که در طی هفته‌های آینده تغییراتی در آن ایجاد نشود، چون با بهترین بازی FIFA بعد از نسخۀ 17 روبرو هستیم.

8/10:God is a Geek

اگر از بحث حالت‌های وسیع بازی خارج شویم، این دقیقاً همان چیزی است که از یک بازی فوتبال می‌خواهید. برایم اهمیتی ندارد که سال بعد چه نامی برای آن انتخاب خواهند کرد، اگر آن را بهتر کنند، پس از روز اول به سراغش خواهم رفت.

8/10:IGN Spain

بازی FIFA 23 نشان‌دهندۀ انقلابی است که با FIFA 22 جرقۀ آن خورده شد، یعنی با پیاده‌سازی تکنولوژی هایپرموشن 2، افزونه‌ای که برای تنظیم ریتم مسابقات به کمک این عنوان می‌آید و موارد قبلی را به میزان خوبی بهتر می‌کند. هنوز یک انقلاب نیست، اما این بازی تازگی‌های بیشتری را نسبت به نسخه‌های پیشین خود به همراه دارد.

7/10:GameSpot

بازی FIFA 23 پایانی شایسته برای یک دوران محسوب می‌شود که حفظ موفقیت‌آمیز جوهرۀ یک بازی زیبا را در کنار اعمال ناامیدکنندۀ لاشخورهای تشنۀ پول در بالای سر آن نشان می‌دهد. بازی‌ای که حرکات درون زمین با پاس‌های نرم‌تر، دفاع مؤثرتر و انیمیشن‌های بی‌شماری که همه را زنده می‌کند، اصلاح شده است، اما سایه قمار روی همۀ آن دیده می‌شود.

طمع را می‌توان به خوبی در آن حس کرد. از زمان معرفی Ultimate Team، یعنی 14 سال پیش، با این موضوع طرف بودیم، بنابراین اصلاً از آن غافلگیر نیستیم. دورۀ FIFA شاید به پایان رسیده باشد، اما EA Sports FC احتمالاً به همان شیوه کار خود را آغاز خواهد کرد، یعنی یک بازی فوتبال خارق‌‎العاده را ارائه خواهد داد که رویه‌های چاپیدن پول از مخاطب آن را تسخیر کرده و تحت تاثیر قرار می‌دهند.

7/10:TheGamer

بازی FIFA 23 همان چیزی است که همیشه بوده، احتمالاً برای آخرین بار.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم