گیم فا/ این طور که به نظر می‌رسد بازی A Plague Tale: Requiem قرار است شامل 300 هزار موش بر روی پلی استیشن 5 بشود. این رقم 60 برابر تعداد موش بازی اول است.

توسعه‌دهنده‌ی بازی A Plague Tale: Requiem یعنی Asobo Studio به تازگی در قالب یک پست بر روی بلاگ پلی استیشن گفته که این دنباله نسبت به A Plague Tale: Innocence برای پلی استیشن 5 ارتقا یافته است. به گفته‌ی این پست Asobo Studio قصد داشته تا حسابی از سخت‌افزار نسل جدید بهره ببرد تا وحشت و دلهره از جهان بازی را به حد جدیدی برساند.

Nicolas Bécavin، برنامه‌نویس ارشد موتور A Plague Tale: Requiem، در این مورد گفته است: «شمار موش‌ها بر روی صفحه 60 برابر شده است و به جای 5 هزار موش شاهد 300 هزار موش هستیم. این رقم خوبی برای به تصویر کشدن آخرالزمانی است که دائما قهرمانان ما را به چالش می‌کشد. صرفا تعداد موش‌ها نیست که تغییر کرده و شاهد تغییر جوانب مختلف حرکت موش‌ها هم هستیم. آن‌ها مثل یک موج حرکت می‌کنند.»

یکی دیگر از روش‌هایی که این توسعه‌دهنده توانسته از سخت‌افزار جدید برای بهبود تجربه‌ی بازی بهره ببرد، کنترلر دوال‌سنس پلی استیشن 5 و ویژگی Haptic Feedback آن است. به همین سبب قرار است شامل حس و حال واقع‌گرایانه‌ای برای سلاح‌های بازی باشیم. هم‌چنین یورش موش‌ها از طریق کنترلر بازی حس می‌شوند. از این طریق می‌توانید جهت حرکت موش‌ها هم متوجه شوید.

گفتنی است که بازی A Plague Tale: Requiem به تازگی گلد شد. این بازی در تاریخ ۲۶ مهر ۱۴۰۱ (۱۸ اکتبر ۲۰۲۲) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۵، نینتندو سوییچ از طریق فضای ابری و پلتفرم PC منتشر خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم