گیم فا/ شرکت بازی‌سازی یوبی‌سافت (Ubisoft)، چند ماه قبل از بسته شدن سرورهای آنلاین برخی از بازی‌های محبوب خود خبر داد. با وجود تاخیر یک ماهه، به‌ نظر می‌رسد که بیش از هر زمانی به این اتفاق نزدیک شده‌ایم.

یوبی‌سافت سرویس‌های آنلاین 9 عنوان قدیمی خود را در فرنچایزهایی مانند Far Cry، Assassin’s Creed، Rayman و Splinter Cell را فردا تعطیل خواهد کرد. لیست این 9 بازی شامل عناوین زیر می‌شود :

Assassin’s Creed II

Assassin’s Creed III

Assassin’s Creed Brotherhood

Assassin’s Creed Revelations

Driver San Francisco
       
Far Cry 3

Ghost Recon Future Soldier

Rayman Legends

Splinter Cell: Blacklist

یوبی‌سافت همچنین خدمات آنلاین عناوین مذکور را در رایانه‌های شخصی و سایر پلتفرم‌ها نیز متوقف خواهد کرد، اگرچه این 9 مورد مربوط به کسانی است که هنوز روی PS3 بازی می‌کنند. این استودیو همچنین در روز پنجشنبه اعلام کرد که شما توانایی دانلود DLC تک‌نفره بازی‌های Assassin’s Creed III، Assassin’s Creed Brotherhood و Far Cry 3 را روی کنسول‌های نسل هفتمی از دست خواهید داد.

بنابراین اگر چیزی وجود دارد که می‌خواهید برای خود نگه دارید، مطمئن شوید که آن را قبل از آخر هفته دانلود کرده‌اید. حتی اگر واقعیت این باشد که فقط تعداد کمی از بازیکنان از این خدمات استفاده می‌کنند، دیدن قطع شدن سرور بازی‌ها همیشه ناراحت کننده است.

این زنگ خطری است که اگر مراقب نباشیم و به کاهش دادن ارزش خرید بازی‌ها به صورت فیزیکی ادامه دهیم، زمانی فرا می‌رسد که خرید ما از کتابخانه بازی‌هایمان محو می‌شود و دیگر نمی‌توانیم به بازی‌هایی که برایشان پول پرداخت کرده‌ایم، دسترسی پیدا کنیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم