گیم فا/ بازی Dragon Age 4 یا همان Dragon Age: Dreadwolf ممکن است یک دهه پس از آخرین نسخه‌ی این سری یعنی Inquisition منتشر شود. خبر خوب این است که برای درک داستان این بازی نیازی به تجربه‌ی سه‌گانه‌ی اصلی Dragon Age ندارید.

بازی Dragon Age: Dreadwolf با در نظر گرفتن طرفداران قدیمی و جدید سری Dragon Age توسعه یافته است. روز گذشته بایوور (BioWare)، توسعه‌دهنده‌ی بازی، در قالب یک پست بلاگ به صحبت در مورد روند ساخت بازی Dragon Age 4 پرداخت. یکی از مهم‌ترین مسائل برای این استودیو رسیدن به یک تعادل برای طرفداران قدیمی و جدید این فرنچایز بوده است.

به زبان ساده باید گفت که بایوور معتقد است که این بازی مناسب هر دو دسته خواهد بود. بایوور خواسته مطمئن شود که بازیکنانی که با جهان Thedas آشنا نیستند احساس سردرگمی نکنند. Sylvia Feketekuty، نویسنده‌ی ارشد این بازی، گفته که با توجه به فاصله‌ی زمانی بین Dragon Age 4 و Dragon Age 3 باید مطمئن شد که تعادلی بین ارائه‌ی داستان برای طرفداران قدیمی و جدید وجود دارد.
  
این بدون شک خبر خوبی است، چرا که آخرین نسخه‌ی سری Dragon Age یعنی Dragon Age Inquisition در سال 2023 نه ساله می‌شود و ممکن است تا زمان انتشار احتمالی Dragon Age 4 در سال 2024، یک دهه از آخرین نسخه‌ی این فرنچایز گذشته باشد. خصوصا با توجه به اینکه برخلاف Mass Effect قرار نیست شاهد شروع دوباره‌ای باشیم و به جهان بنا شده‌ی Thedas باز خواهیم گشت.

Dragon Age 4 مدت زیادی است که در دست توسعه بوده و بالاخره امسال در ماه ژوئن شاهد رونمایی از نام کامل آن یعنی Dragon Age: Dreadwolf بودیم. طبق گزارشات روند توسعه‌ی این بازی یک بار کاملا ریبوت شده و پس از شکست Anthem المان‌های لایو سرویس از آن حذف شده‌اند. خوشبختانه قرار است شامل یک تجربه‌ی اکشن ماجرایی کاملا تک‌نفره باشیم.

گزارش دیگری در اوایل سال جاری مدعی شد که بازی Dragon Age 4 قرار است در سال 2023 منتشر شود و خبری از ریمستر سه‌گانه‌ی اصلی نخواهد بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم