شهر سخت افزار/ بعد از معرفی پردازنده های نسل سیزدهمی اینتل، بسیاری از خرده فروشی‌ها کار را برای خالی کردن انبار خود از پردازنده های نسل دوازدهمی آغاز کرده‌اند. از این رو اکنون می‌تواند بهترین زمان برای خرید پردازنده گیمینگ باشد. قیمت پردازنده Core i9-12900K نیز با تخفیف خوبی مواجه شده است.

پردازنده های نسل سیزدهمی رپتور لیک اینتل در راه هستند و از این رو بسیاری از فروشندگان سری آلدر لیک خود را با قیمتی مناسب‌تر به فروش می‌رسانند. در نظر داشته باشید که پردازنده های نسل سیزدهمی به هسته‌های E بیشتر مجهز شده و سرعت کلاک بوست افزایش یافته است. این موضوع عملکرد در تولید محتوا را بهبود می‌بخشد، اما احتمالاً تاثیر چندانی در گیمینگ ندارد.

کاهش قیمت پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل

این یعنی پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل در آینده نیز می‌توانند از بهترین گزینه‌ها برای بازی به شمار آیند و خرید آن‌ها با قیمتی پایین‌تر، انتحاب هوشمندانه‌ای خواهد بود. پردازنده Core i9-12900K با کاهش قیمتی قابل توجه مواجه شده و اکنون با 499 دلار به فروش می‌رسد. قیمت این پردازنده کاهشی صد دلاری نسبت به قبل پیدا کرده است. 

پردازنده Core i7-12700K نیز با قیمت 349 دلار به فروش می‌رسد. این پردازنده را می‌توان گزینه‌ای مناسب در مقابل پردازنده به تازگی معرفی شده Ryzen 7 7700X به ارزش 399 دلار دانست. پردازنده Core i5-12600K را نیز می‌توان با 250 دلار در اختیار گرفت.

این پردازنده 10 هسته‌ای کمی از Ryzen 5 7600X ضعیف‌تر است و البته قیمت بسیار پایین‌تری نیز دارد. در نظر داشته باشید پشتیبانی از DDR4 یکی از امتیازهای پردازنده‌های نسل دوازدهمی اینتل به شمار می‌آید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم