دیجیاتو/ در این ویدیو شاهد کالبدشکافی ایرپاد پرو 2 و قاب شارژ آن هستیم که از غیرقابل تعمیر بودن این دستگاه خبر می‌دهد.

کانال یوتیوب iFixit در جدیدترین ویدیوی کالبدشکافی خود به سراغ نسل دوم ایرپاد پرو اپل رفته تا نگاه دقیق‌تری به داخل هدفون‌ها و قاب شارژ جدید آن‌ها داشته باشد. این ویدیو تایید می‌کند که تعمیر AirPods Pro جدید همچنان کار دشواری است.

همانطور که iFixit در ویدیوی خود توضیح می‌دهد، باز کردن ایرپاد پرو و همچنین قاب شارژ آن، منجر به آسیب غیرقابل تعمیری به دستگاه می‌شود که از تعویض باتری و سایر تعمیرات آن جلوگیری می‌کند:

«ایرپادها محبوب‌ترین هدفون‌ها در جهان هستند که همچنین جزو غیرقابل تعمیرترین‌ها محسوب می‌شوند. با ایرپاد پرو 2، خط پرچمدار در تمام عرصه‌ها به جز ظاهرا محیط‌زیست تقویت می‌شود.»
 
همانطور که در ویدیو قابل مشاهده است، باز کردن هدفون‌ها و قاب شارژ آن بسیار دشوار است و پس از این کار، هیچ راهی برای جمع کردن دوباره آن وجود ندارد. با این شرایط، کاملا می‌توان ادعا کرد که ایرپاد پرو 2 یک دستگاه غیرقابل تعمیر است.

همانطور که قبلا هم در گزارش‌هایی اعلام شده بود، این ویدیو نشان می‌دهد دریچه فلزی روی قابل شارژ برای اتصال بند به کانکتور لایتنینگ داخل آن جوش داده شده که دلیل آن مشخص نیست. شرکت Lumafield قبلا ادعا کرده بود که با این کار، دریچه به عنوان یک آنتن برای تراشه U1 عمل می‌کند که این امر پشتیبانی Find My را در دسترس دستگاه قرار می‌دهد.

در مجموع، چیز عجیب و شگفت‌انگیزی در مورد قطعات داخلی ایرپاد پرو جدید وجود ندارد و شاید نکته اصلی این است که هر دوی آن‌ها چندان دوستدار محیط زیست نیستند. فروش AirPods Pro جدید از جمعه هفته گذشته آغاز شد و قیمت آن در ایالات متحده 249 دلار است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم