سخت افزار/ به نظر می‌رسد که اپل علیرغم انجام آزمایش‌های مختلف قصد ندارد تاچ آیدی را حداقل در آینده‌ای نزدیک به آیفون بازگرداند.

اپل در سال 2017 و همزمان با رونمایی آیفون X،  فیس آیدی را جایگزین تاچ آیدی کرد. از آن زمان تا به امروز، شایعات بسیاری در مورد اضافه شدن مجدد تاچ آیدی اپل به آیفون وجود دارد، اما هیچ چیز عملاً محقق نشده است. حالا گزارش جدیدی از بلومبرگ حاکی از آن است که با وجود آزمایشهای مختلفی که اپل برای بازگردانی تاچ‌آیدی به آیفون انجام داده است، بعید به نظر می‌رسد که این امر به زودی عملی شود.

مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین گزارش خود  در خبرنامه Power On می‌گوید  اپل تاچ‌آیدی روی صفحه‌نمایش را برای آیفون آزمایش کرده است.  همچنین، این شرکت قصد دارد که تاچ آیدی را مانند آی‌پد ایر و آی‌پد مینی به دکمه پاور اضافه کند. با این حال، اگرچه اپل هر دوی این موارد را آزمایش کرده است، گورمن معتقد است که بعید است که هر یک از آنها حداقل در آینده‌ای نزدیک محقق شوند.

اضافه شدن تاچ آیدی به آیفون
در چند سال گذشته، بحث‌هایی  در مورد بازگرداندن تاچ آی‌دی به آیفون‌های رده بالا وجود داشته است. این شرکت تاچ آی‌دی روی صفحه‌نمایش را آزمایش کرده و حتی در نظر دارد آن را روی دکمه پاور قرار دهد. با این حال، به نظر می‌رسد که این تلاش‌ها و آزمایش‌ها در مرحله تست و بررسی قرار داشته و با عملی‌شدن فاصله زیادی دارند. در همین رابطه، مارک گورمن می‌گوید فیس آیدی روی گوشی‌های آیفون باقی می‌ماند و تاچ آیدی نیز به این زودی به آیفون‌های بالارده اپل بازنمی‌گردد.

یکی از احتمالاتی که گورمن به آن اشاره می‌کند این است که اپل می‌تواند تاچ آیدی را به دکمه پاور آیفون‌های پایین‌رده مانند آیفون SE منتقل کند. البته آینده این سناریو مساوی است با به دوشاخه‌شدن  فیس‌آیدی و تاچ‌آیدی که تنها حدس و گمانی بیش نیست و ممکن است هرگز چنین اتفاقی نیفتد.

در هر صورت، بسیاری از افراد هنوز هم منتظر هستند که تاچ آیدی به آیفون بازگردد. اگرچه فیس‌آیدی در طول سال‌ها به طور قابل‌توجهی بهبود یافته است، به خصوص اکنون که در حالت افقی و همچنین با ماسک های صورت کار می کند‌، هنوز هم تاچ‌آیدی گزینه‌ای مفید برای آیفون محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید،  فیس‌آیدی و تاچ‌آیدی هر دو برای آیفون یک مزیت امنیتی محسوب می‌شوند. به عنوان مثال، برای دسترسی به اطلاعات بسیار حساس، می‌توانید هر دو گزینه تأیید هویت با فیس‌آیدی و تاچ‌آیدی را فعال کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم