شهر سخت افزار/ در یک خبر خوب فروشگاه Newegg اقدام به لیست کردن چند کارت گرافیک کاستوم GeForce RTX 4090 نموده که قیمت‌های آنها را به ما نشان می‌دهد. خوشبختانه قیمت گذاری RTX 4090 نوید رسیدن قیمت کارت‌های گرافیک جدید به قیمت‌های معقول را می‌دهد. جزئیات را در شهر سخت افزار بخوانید.

قیمت کارت‌های کاستوم GeForce RTX 4090 در فروشگاه Newegg تا حد زیادی به همان قیمت پایه 1599 دلار نزدیک است که نشان می‌دهد قیمت‌ها به آرامی در حال نزدیک شدن به قیمت معقول و واقعی هستند. این در حالی است که قبلاً قیمت کارت‌های گرافیک بسیار بالاتر از قیمت رسمی بود.خوشبختانه افول ماینینگ باعث شده دیگر کارت‌های گرافیک جدید برای ماینرها جذاب نباشند و حتی اقدام به عرضه کارت‌های ماین شده خود در بازار دست دوم کنند. شرایط به وجود آماده انویدیا و AMD را هم مجبور کرده است تا یکبار دیگر گیمرها در اولویت اصلی خود قرار دهند و انتظار می‌رود شاهد رقابت شدید برای ارائه کارایی بهتر با قیمت رقابتی باشیم.

همچنین توقف ماین پذیر بودن اتریوم تأثیر بزرگی بر بازار کارت گرافیک گذاشته است و دیگر تقاضای خاصی از سوی ماینرها برای کارت‌های گرافیک گیمینگ وجود ندارد. این موضوع باعث شده دیگر سازندگان کارت گرافیک نتوانند محصولات خود را مستقیماً و بدون دردسر به ماینرها بفروشند.

در گذشته سازندگان مختلفی به گیمرها پشت کردند و کارت‌های گرافیک گیمینگ خود را مستقیماً به ماینرها فروختند. اما حالا سازندگان کارت گرافیک باید هر طور شده نظر گیمرها به خود جلب کنند تا بلکه یک کارت گرافیک جدید خریداری کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم