دیجی کالا/ هفته‌ی گذشته شیائومی از گوشی ردمی نوت ۱۱R رونمایی کرد که همان پوکو M4 5G محسوب می‌شود. حالا به نظر می‌رسد به زودی شاهد رونمایی از گوشی‌های سری ردمی نوت ۱۲ خواهیم بود. در همین رابطه، باید به دریافت گواهی‌های لازم برای سه گوشی سری ردمی نوت ۱۲ از سازمان ۳C چین اشاره کنیم. بر اساس این گواهی‌ها، هر سه گوشی از مودم ۵G بهره می‌برند.

بر اساس این اطلاعات، یکی از گوشی‌های این خانواده که از شماره مدل ۲۲۱۰۱۳۱۶UC استفاده می‌کند، با قابلیت شارژ ۲۱۰ واتی راهی بازار خواهد شد. ظاهرا همراه با این گوشی یک شارژر مبتنی بر ولتاژ ۱۰ ولت و جریان ۱۰.۵ آمپر هم ارائه می‌شود. ظاهرا این گوشی ردمی نوت ۱۲ پرو پلاس نام دارد و طبق اسناد EEC، قرار است راهی بازارهای جهانی هم شود.

بنا به گواهی‌های ارائه شده، مدل ۲۲۱۰۱۳۱۶UCP از شارژ ۱۲۰ واتی بهره می‌برد که احتمالا ردمی‌ نوت‌ ۱۲ پرو نام دارد و مدل ۲۲۱۰۱۳۱۶C با پشتیبانی از شارژ ۶۷ واتی به دست کاربران می‌رسد. گفته می‌شود ردمی نوت ۱۲ پرو صرفا راهی بازار چین می‌شود ولی مدل‌های استاندارد و پرو پلاس راهی بازارهای جهانی خواهند شد. شاید هم شیائومی مدل ۲۲۱۰۱۳۱۶UCP را با برند دیگری (احتمالا پوکو) به دست کاربران سایر کشورها برساند.

هنوز در رابطه با تاریخ عرضه‌ی این گوشی‌ها نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم ولی احتمالا قبل از به پایان رسیدن سال جاری میلادی، شیائومی در چین از این گوشی‌ها رونمایی خواهد کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم