گیم فا/ به گزارش رسانه‌ی VGC، نسخه‌ی جدید این بازی که The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition نام دارد، در کشور تایوان رده‌بندی سنی شده است.

بنا بر اطلاعات سازمان رده‌بندی سنی بازی‌ها در تایوان، این نسخه از ساخته‌ی نقش‌آفرینی علمی‌تخیلی استودیوی آبسیدین (Obsidian) برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر خواهد شد.

شرکت پرایوت دویژن (Private Division) بازی The Outer Worlds را ابتدا در اکتبر 2019 برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه کرد و در ژوئن 2020، آن را به نینتندو سوییچ آورد. دو بسته‌ی گسترش‌دهنده‌ی Peril on Gorgon و Murder on Eridanos نیز از آن زمان تا کنون برای این بازی منتشر شده و حدود 10 ساعت محتوای داستانی جدید را به آن افزوده است. همچنین، احتمال دارد که بسته‌های گسترش‌دهنده‌ی یادشده در نسخه‌ی جدید بازی قابل دسترسی باشد.

مایکروسافت (Microsoft) از نوامبر 2018 آبسیدین را به تصاحب خود درآورد و پس از آن اعلام کرد که قصد دارد از The Outer Worlds، «مجموعه‌ای بادوام» بسازد. استودیوی آبسیدین در ژوئن 2021 نیز بازی The Outer Worlds 2 را معرفی کرد و اعلام نمود که این عنوان برای رایانه‌های شخصی و ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر خواهد شد. تریلری که به جهت معرفی بازی به نمایش درآمد، خبر از آن می‌دهد که بازی در ابتدای مراحل تولید خود به سر می‌برد.

گفتنی است که عنوان بعدی آبسیدین نیز Pentiment نام دارد، داستانی از معمای قتلی در قرن 16 میلادی را بازگو می‌کند و در تاریخی نامشخص از ماه دسامبر برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس سری ایکس/اس و ایکس باکس وان انتشار می‌یابد. کارگردان Fallout: New Vegas یعنی جاش سایر (Josh Sawyer) کارگردانی آن را برعهده دارد.

دیگر پروژه‌ی این استودیو عنوان نقش‌آفرینی تیراندازی اول‌شخص Avowed است که داستانش در Eora، دنیای Pillars of Eternity، جریان دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم