گیم فا/ بازی آنلاین نقش آفرینی و پساآخرالزمانی بتسدا (Bethesda)، یعنی Fallout 76، چهار سال پس از عرضۀ نه‌چندان موفق خود در سال 2018، بازیابی موفقی را تجربه کرده است.

عناوین زیادی مانند Fallout 76 از سال‌های اخیر پیدا نمی‌شوند که چنین لانچ سختی را تجربه کرده باشند. بازی آنلاین نقش آفرینی بتسدا با واکنش‌های بسیار بدی از طرف بازی‌بازان و منتقدان مواجه شد و فکرش را هم نمی‌کردیم که بتواند هیچ‌جوره این موضوع را جبران کند. اما حالا زمان استقبال فرا رسیده است، چراکه بتسدا از بازی ناامید نشد و با محتوای جدید، رفع مشکلات و آپدیت‌ها به کار خود روی آن ادامه داد؛ صدالبته که مزد خود را هم گرفت.

تعداد بازیکنان ثابت به‌شدت زیاد و افزایش معروفیت تدریجی آن، نشان از بازگشت خارق‌العادۀ Fallout 76 می‌دهند. در واقع، بتسدا در جشن 25 سالگی فرنچایز Fallout اعلام کرد که بیش از 13 میلیون بازیکن از زمان عرضۀ Fallout 76 در سال 2018، این عنوان را تجربه کرده‌اند. این رقم تحسین‌برانگیزی است، چون افراد زیادی حتی باور نداشتند که بازی مذکور بتواند تا این مدت به کار خود ادامه دهد.

گسترش‌دهندۀ جدیدی، تحت عنوان “The Pitt”، در اواخر شهریورماه امسال منتشر شد که بازی‌بازان را وارد شهری ساخته شده روی خرابه‌های پس از انفجار هسته‌ای پیتزبورگ (Pittsburgh) کرد. حتی آدم فضایی‌ها هم به عنوان بخشی از یک رویداد فصلی به بازی افزوده شدند.

تیم دابل اِلِون (Double Eleven)، توسعه‌دهندۀ Rust، نیز مشغول ساخت محتوای تازه‌ای برای Fallout 76 است، در حالی که در درازمدت، بتسدا هنوز برنامه دارد تا چندین سال به انتشار آپدیت برای این عنوان ادامه دهد.

تاد هاوارد (Todd Howard)، کارگردان و مدیر عامل استودیوی بتسدا، تأیید کرده است که توسعه‌دهندگان پس از بازی The Elder Scrolls 6 و Starfield، عنوان Fallout 5 را خواهند ساخت.  همچنین، گزارشاتی مبنی بر ساخت دنباله‌ای برای بازی Fallout: New Vegas نیز وجود دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم