زومیت/ FCC از دو شرکت چینی هواوی و ZTE به‌عنوان تهدیدهای بالقوه برای ایالات‌ متحده یاد کرده است؛ ازاین‌رو، واردات محصولات ساخت این دو برند به آمریکا ممنوع شده است.
  
هواوی در بازارهای جهانی شرایط مساعدی ندارد. تحریم‌های تجاری ایالات‌ متحده علیه این شرکت چینی در سال ۲۰۱۹ روی شهرت آن در سرتاسر جهان تأثیر بسزایی گذاشت. مدت کوتاهی پس‌ از این محدودیت‌ها، سهم بازار هواوی نیز به‌شدت کاهش یافت. اکنون FCC ادعا می‌کند محصولات ZTE و هواوی برای ایالات‌ متحده تهدید هستند؛ بنابراین، واردات محصولات دو شرکت مذکور را به این کشور ممنوع کرده است.

به‌گزارش Gizmochina، مقام‌های آمریکایی روز جمعه اعلام کردند واردات و فروش تجهیزات ارتباطی از شرکت‌های چینی هواوی و ZTE ممنوع شده است. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) هر دو کسب‌وکار را به‌عنوان تهدیدهای بالقوه معرفی کرده است و مقررات جدید استفاده از تجهیزات آن‌ها را در آینده لغو خواهد کرد. در سال‌های اخیر، شرکت‌های مخابراتی و فناوری‌های چینی به‌شدت باعث افزایش شک‌و‌تردید مقام‌های آمریکایی شده‌اند. جسیکا روزن وورسل، رئیس FCC، در بیانیه‌ای گفت:

FCC با اطمینان از اینکه تجهیزات ارتباطی نامطمئن برای استفاده در داخل مرزهای ما مجاز نیستند، به حفظ امنیت ملی کمک می‌کند. مقررات جدید ما بخشی از تلاش‌های مستمر برای محافظت دربرابر تهدیدهای امنیتی است.

شرکت‌هایی مثل Dahua Technology و Hangzhou Hikvision که درزمینه‌ی تولید تجهیزات امنیتی ویدئویی فعالیت می‌کنند، نیز تحت‌تأثیر مقررات FCC قرار گرفته‌اند. روز گذشته، کمیسیون ارتباطات فدرالاعلام کرد که قصد دارد بازخوردها درباره‌ی اقدامات بالقوه‌ی مربوط به مجوزهای کنونی این شرکت‌ها را نیز دریافت کند. ایالات‌ متحده به‌دلیل نگرانی بابت امنیت ملی، فعالیت سه‌ شرکت بزرگ مخابراتی دولتی چین را محدود کرده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم