گیم فا/ این طور که به نظر می‌رسد طبق بیانیه‌ی جدیدی از سوی سونی، این شرکت قصد داشت تا سرویس PlayStation Plus را به ایکس باکس بیاورد، اما مایکروسافت اجازه‌ی آن را نداد. سونی هم در مقابل مانع از حضور سرویس Xbox Game Pass روی پلی استیشن شده است.

این طور که به نظر می‌رسد نبرد سونی و مایکروسافت بر سر خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط ایکس باکس تمامی ندارد. در حال حاضر تعدیل‌کنندگان بازار در سرتاسر جهان نگرانی خود از بابت این معامله را ابراز کرده‌اند. مهم‌ترین آن‌ها CMA در بریتانیا و FTC در آمریکا است که توانایی متوقف کردن پروسه‌ی نهایی شدن این معامله را دارند.

آخرین پاسخ سونی به بیانیه‌ی CMA در این رابطه اطلاعات جالبی را در اختیار ما می‌گذرد. این طور که به نظر می‌رسد هیچ کدام از این دو شرکت اجازه‌ی قرار گرفتن سرویس اشتراکی رقیب روی پلتفرم‌های خود را نمی‌دهند. سونی به تازگی به CMA گفته که مایکروسافت اجازه‌ی قرار گرفتن PlayStation Plus روی ایکس باکس را نمی‌دهد. این یعنی احتمالا سونی پیش از این پیشنهادی را در این رابطه به مایکروسافت داده بود. در بیانیه‌ی سونی آمده:

مایکروسافت گفته که کفه‌ی ترازو به نفع Game Pass کج نخواهد شد، چرا که مایکروسافت این سرویس را روی پلی استیشن قرار می‌دهد. اما قرار گرفتن این سرویس که حالا از محتوای بیشتر و جایگاه ثابت‌تری در بازار برخوردار است روی پلتفرم‌های دیگر کار رشد آن را نه سخت‌تر بلکه راحت‌تر می‌کند. این ایده که قرار گرفتن Game Pass روی پلی استیشن مانع از آسیب‌های حاصل از این معامله می‌شود، با توجه به اینکه مایکروسافت اجازه‌ی قرار دادن PlayStation Plus روی ایکس باکس را نمی‌دهد، کمی توخالی است.

  
هیچ کدام از این دو شرکت انگیزه‌ای برای قرار دادن سرویس اشتراکی رقیب روی پلتفرم خود ندارد. خصوصا سونی که با قرار دادن Xbox Game Pass روی پلی استیشن ضربه‌ای اساسی به PlayStation Plus Extra و PlayStation Plus Premium خواهد زد. مایکروسافت هم در رابطه با مانع شدن سونی از قرار گرفتن Xbox Game Pass روی پلی استیشن گفته:

هیچ پایه و اساسی برای اینکه Call of Duty کفه‌ی ترازو را به سمت Xbox Game Pass کج می‌کند هم وجود ندارد. سونی تصمیم گرفته تا جلوی قرار گرفتن Xbox Game Pass روی پلی استیشن را بگیرد و به همین دلیل خبری از Game Pass روی پلی استیشن نیست.
البته اینکه محتوای اکتیویژن بلیزارد کمکی به سرویس اشتراکی مایکروسافت نمی‌کند کمی غیر منطقی به نظر می‌رسد. با این حال باید دید که فرجام این بیانیه‌ها چه خواهد بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم