آی تی رسان/ تا موعد عرضه سری آیفون 15 اپل هنوز زمان زیادی باقی مانده است؛ اما تاکنون شایعات فراوانی پیرامون این گوشی‌ها منتشر شده است. تحلیل‌گران در جدیدترین پیش‌بینی خود ادعا کرده‌اند که مدل‌های سری آیفون 15 پرو مجهز به دکمه‌های ثابت و لمسی بوده و این دکمه‌ها به‌صورت فیزیکی حرکت نمی‌کنند. بعلاوه این دکمه‌ها به‌صورت همسطح با بدنه گوشی در جای خود تعبیه خواهند شد.

بلین کورتیس و تام اومالی؛ 2 تحلیل‌گر موسسه تحقیقاتی Barclays بر پایه اظهارات مطرح شده توسط جان فورسایت؛ مدیرعامل شرکت Cirrus Logic به چنین فرضیه‌ای اشاره کرده‌اند. در حال حاضر شرکت Cirrus Logic برخی فناوری‌های لمسی مورد استفاده توسط مدل‌های فعلی آیفون را در اختیار اپل قرار می‌دهد. این کمپانی به اجزای جدیدی اشاره کرده که در نیمه دوم سال آینده میلادی روانه بازار می‌شوند. این بازه زمانی دقیقا متقارن با دوره‌ای است که اپل احتمالا آیفون‌های آینده خود را عرضه خواهد کرد.

این دکمه‌ها به منظور شبیه‌سازی حس لمس شدن از الگوهای لرزشی استفاده می‌کنند. این در حالیست که دکمه‌های جدید واقعا هیچ حرکتی ندارند. برای درک هرچه بهتر موضوع می‌توانید ترک‌پد تعبیه شده روی مدل‌های جدیدتر مک‌بوک و دکمه هوم در مدل جدید آیفون SE را بررسی نمایید. مینگ چی‌کو؛ تحلیل‌گر مشهور مسائل اپل نیز پیش‌تر طی ماه اکتبر پیش‌بینی مشابهی را مطرح کرد. وی بر این باور است که مدل‌های گران‌قیمت‌تر آینده آیفون (با اسامی احتمالی آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس) بدون دکمه‌های فیزیکی به بازار عرضه خواهند شد. اگرچه ظاهرا مدل‌های ارزان‌تر سری آیفون 15 کماکان مجهز به دکمه‌های فیزیکی خواهند بود.

برای اظهارنظر قطعی در این زمینه بایستی تا ماه سپتامبر سال 2023 منتظر بمانیم. استفاده از دکمه‌های ثابت به مقاومت هرچه بهتر گوشی در برابر نفوذ آب کمک کرده و احتمال بروز خرابی مکانیکی را نیز کاهش می‌دهد. اگرچه تجربه استفاده کاربران از این دکمه‌ها احتمالا به اندازه نمونه‌های کلیکی رضایت‌بخش نخواهد بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم