گیم فا/ قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت، بدون قید و شرط در کشور صربستان تایید شده است.

به گزارش رویترز، صربستان به کشورهای عربستان سعودی و برزیل در زمینه تایید قرارداد ۶۸.۷ میلیارد دلاری مایکروسافت، ملحق شده است و تثبیت آن در حال حاضر در مراحل نهایی قرار دارد. همچنین گفته می‌شود که مایکروسافت، مالک ایکس باکس، به زودی امتیازاتی را به قانون‌گذاران اتحادیه اروپا در تلاش برای انجام معامله ارائه می‌دهد.

یکی از این امتیازات، پیشنهاد مایکروسافت در زمینه ارائه یک قرارداد 10 ساله برای عرضه Call of Duty روی کنسول‌های پلی‌ استیشن و سونی است. استفان دیونت ( Stephane Dionnet)، شریک شرکت حقوقی McDermott Will & Emery، اذعان کرد‌:

چنین اقدامی می‌تواند تاییدیه زودهنگام کمیسیون اروپا را تضمین کند و متعاقبا توسط آژانس‌های ضد انحصار مورد استفاده قرار بگیرد.
 
وی با اشاره به رقابت بریتانیا و آمریکا افزود:

با این حال، باید دید که آیا شاکیان فعال، چنین امتیازاتی را تایید خواهند کرد و آیا این پیشنهاد توسط CMA و FTC نیز پذیرفته خواهد شد یا خیر.
درست مانند کمیسیون اروپا، سازمان CMA نیز اخیرا تحقیقات عمیقی را در مورد این معامله آغاز کرده است، در حالی که ادعا می‌شود سازمان FTC می‌تواند یک شکایت در تلاش برای جلوگیری از تایید این خرید ارائه کند. در بیانیه‌هایی که اخیرا به CMA ارائه شده است، سونی ادعا کرد که اگر مایکروسافت کنترل محتوای «غیر قابل جایگزینی» اکتیویژن را در دست بگیرد، می‌تواند منجر به افزایش قیمت سخت‌افزار، نرم‌افزار و سرویس‌‌های اشتراکی ایکس‌ باکس شود.

سونی همچنین ادعا کرد که استراتژی واقعی مایکروسافت در پشت معامله اکتیویژن بلیزارد، این است که پلی استیشن مانند نینتندو شود و در فضای ساخت بازی‌های بزرگ‌سالانه رقابت نکند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم