شهر سخت افزار/ سامسونگ به تازگی از حافظه گرافیکی GDDR6W رونمایی کرده که پهنای باند و ظرفیت دو برابری را نسبت به حافظه GDDR6 ارائه می‌دهد. در واقع شرکت کره‌ای دو تراشه حافظه GDDR6 در یک تراشه حافظه GDDR6W جای گرفته‌اند. در ادامه این مطلب از شهر سخت افزار جزئیات بیشتری را درباره حافظه گرافیکی GDDR6W بخوانید.

بر اساس اعلام شرکت کره‌ای حافظه GDDR6W با استفاده از فناوری جدیدی که سامسونگ آن را FOWLP می‌نامد ساخته شده تا هر تراشه حافظه GDDR6W پهنای باند و ظرفیت دوبرابری را نسبت به حافظه GDDR6 ارائه کند.پهنای باس GDDR6W از 32 به 64 بیت افزایش یافته و در نتیجه آن هر تراشه حافظه GDDR6W می‌تواند پهنای باند 22 گیگابیت بر ثانیه را ارائه دهد.

استفاده از فناوری ساخت FOWLP در حافظه جدید GDDR6W علاوه بر کاهش ضخامت موجب بهبود مصرف انرژی و تولید گرما شده است. البته استفاده از پهنای باس 64 بیت جای بیشتری را بر روی PCB کارت گرافیک اشغال کرده و طراحی PCB را هم پیچیده‌تر می‌کند که این امر با استقبال سازندگان کارت گرافیک مواجه نخواهد شد.پیش از این سامسونگ از اولین حافظه GDDR6 9خود با سرعت 24 گیگابیت بر ثانیه رونمایی کرده تا از آن برای نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی استفاده کند.

 سامسونگ با استفاده از طراحی مدار جدید و مواد عایق پیشرفته، از اولین حافظه GDDR6 با امکان رسیدن به سرعت تا 24 گیگابیت بر ثانیه رونمایی کرده است.

سامسونگ می‌گوید کار تولید اولین GDDR6 DRAM شانزده گیگابیتی خود را با سرعت پردازش 24 گیگابایت بر ثانیه آغاز کرده است. این حافظه جدید با نسل سوم فناوری 10 نانومتری سامسونگ ساخته و برای نسل بعدی کارت‌های گرافیک، لپ تاپ‌ها، کنسول‌های بازی و کاربردهای مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی شده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم