شهر سخت افزار/ اگر شما هم آپدیت 22H2 ویندوز 11 را نصب کرده‌اید و متوجه افت نرخ فریم دهی در بازی‌ها شده‌اید، باید بگوییم شما تنها نیستید. خبر خوب اینکه مایکروسافت یک آپدیت جدید به منظور رفع مشکل نرخ فریم دهی پایین در ویندوز 11 منتشر کرد.

مایکروسافت آپدیت Windows 11 2022 یا همان 22H2 را اواخر ماه سپتامبر در بیش از 190 کشور منتشر کرد. این این آپدیت با مشکلاتی چون بروز صفحه آبی مرگ، افت کارایی در گیمینگ، مشکل صدا و مختل شدن قابلیت G-Sync همراه بود.

انویدیا با انتشار یک درایور توانست بخش عمده‌ای از مشکلات گیمینگ ویندوز 11 را برطرف کند و توصیه به ارتقای برنامه GeForce کرد. با این حال هنوز مشکل گیمینگ در ویندوز 11 به طور کامل برطرف نشده بود.

در نهایت با گذشت نزدیک به یک ماه مایکروسافت توانسته ریشه مشکل را پیدا کند و یک وصله به منظور رفع مشکل گیمینگ در ویندوز 11 ارائه کرده است. ظاهراً این مشکلی ناشی از فعال شدن ناخواسته عیب یابی GPU توسط برخی برنامه‌ها و بازی‌ها است.

آپدیت جدید ویندوز 11 برای رفع مشکل گیمینگ با شناسه KB5020044 منتشر شده است اما با یک آپدیت اختیاری روبرو هستیم که باید به طور دستی دانلود و نصب شود. این آپدیت مشکلات بیشتری را برطرف می‌کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم