گیم فا/ به گفتۀ کارگردان خلاق بازی Burnout، این سری برداشت منحصربه‌فردی از سبک اتومبیل‌رانی دارد که برای دورۀ فعلی می‌تواند بسیار فوق‌العاده باشد.

این استودیو پس از توسعۀ بازی Need for Speed Rivals در سال 2013، منحصراً به عنوان یک تیم پشتیبان برای دیگر عناوین الکترونیک آرتس (EA) عمل کرده و با این حال که در توسعۀ تعدادی از بازی‌ها از جمله Star Wars Battlefront 2، Battlefield 5، و Battlefield 2042 همکاری کرده، نزدیک به یک دهه است که کرایتریون گیمز (Criterion Games) در نقش استودیوی اصلی توسعۀ هیچ بازی‌ای قرار نگرفته است.

البته که بازی Need for Speed Unbound به‌ زودی انتشار خواهد یافت و بازگشت این تیم به ساخت بازی خودش و ساخت عناوین Need for Speed را به‌ دنبال خواهد داشت، اما افراد زیادی هستند که این تیم را بیشتر با سری Burnout می‌شناسند. بنابراین، آیا بازگشت این تیم به مجموعۀ Need for Speed می‌تواند به معنای ادامۀ راه Burnout باشد؟

طبق گفتۀ کارگردان خلاق Unbound و عضو کهنه‌کار این استودیو، کیرن کریمینز (Kieran Crimmins)، بازگشت این عنوان یکی از گزینه‌های روی میز است. او در مصاحبه با خبرگزاری Eurogamer گفت که برنامه‌های فوری برای توسعۀ Burnout ندارند، فقط اینکه استودیو به این کار علاقه‌مند است؛ اما متذکر می‌شود که برای کار روی هر دو بازی‌های Need for Speed و Burnout، این تیم باید گسترش پیدا کند.

«بله، قطعاً. امیدوارم. این کاری نیست که در حال حاضر بخواهیم انجام دهیم. نمی‌گویم که این بازی بعدی من خواهد بود. نمی‌دانم که جزو بازی‌های آیندۀ هست یا نه، اما می‌توانم بگویم که بازی بعدی‌ام نخواهد بود. ولی اگر بخواهیم دو بازی را نام ببریم که این استودیو بیش از همه به آن‌ها علاقه‌مند است، عناوین Need for Speed و Burnout خواهند بود.

ما این دو فرنچایز را بسیار دوست داریم و Burnout برداشت یونیکی از ژانر اتومبیل‌رانی دارد که برای زمان حال می‌تواند بسیار فوق‌العاده باشد. حرف من این است که بسیار مشتاق انجام آن هستم. امیدوارم که اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود و بتوانیم تیم خود را گسترش دهیم، پس شاید بتوان یکی از آن‌ها (سری Burnout) را نیز ساخت. این‌طور نیست که حتما برنامۀ فوری برای آن داشته باشیم، اما قطعاً چنین چیزی لذت‌بخش خواهد بود.»

در طول چند سال گذشته، فرنچایز Burnout هیچ فعالیتی نداشته است، پس طرفداران این سری قطعاً امیدوارند که استودیوی کرایتریون گیمز بالاخره به سراغ آن برگردد. با وجود اینکه عرضۀ Burnout Paradise Remastered در سال 2018 و عنوان فرعی Burnout Crash! در سال 2011 را شاهد بودیم، آخرین بازی اصلی این مجموعه در سال 2008 منتشر شده است.

گفتنی است که بازی Need for Speed Unbound، ساختۀ استودیوی کرایتریون گیمز، در تاریخ 11 آذر 1401 (2 دسامبر 2022) برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی انتشار خواهد یافت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم