زومیت/ گوگل برندگان جوایز بهترین‌های پلی‌استور در سال ۲۰۲۲ را در بخش‌های مختلف مثل بهترین‌ها، پرفروش‌ترین‌ها و موارد دیگر اعلام کرد.
   
به پایان سال ۲۰۲۲ نزدیک می‌شویم و این یعنی فصل اعطای جوایز آغاز شده است. تیم تحریریه‌ی گوگل‌پلی اکنون اعلام کرده‌ است کدام برنامه‌ها و بازی‌ها در فروشگاه اپلیکیشن این شرکت در سال جاری میلادی، به‌عنوان برنده انتخاب شده‌اند.

گوگل با انتشار پست وبلاگی، برندگان جوایز بهترین‌های سال ۲۰۲۲ پلی‌استور را معرفی کرد. درحالی‌که بیشتر برنامه‌ها و بازی‌های حاضر در این فهرست را تیم تحریریه‌ی گوگل‌پلی انتخاب کرده‌اند، اما این شرکت چند برنامه و بازی را نیز به‌انتخاب کاربران به‌عنوان برنده اعلام کرده است.

جوایز گوگل‌پلی درسال جاری شامل برترین‌های دسته‌بندی‌های مختلف مثل بهترین‌‌ها، بهترین‌ها برای تبلت‌، پرفروش‌ترین‌ها و موارد دیگر می‌شود. بااین‌حال، غول جستجوی اینترنت می‌گوید در تعیین جوایز امسال دو تغییر جدید نسبت به سال گذشته اعمال کرده است. این فهرست اکنون بخشی را برای برترین برنامه‌های کروم‌بوک اضافه کرده و علاوه‌براین دسته‌بندی‌هایی برای ژانرهای مختلف بازی درنظر گرفته شده است.

بهترین برنامه‌ی گوگل‌پلی ازنظر کلی در سال ۲۰۲۲ به Dream تعلق گرفت. این برنامه‌ی هنری مبتنی‌بر هوش مصنوعی، تصاویر موردنظر کاربر را با دریافت توضیح متنی، ایجاد می‌کند. عنوان بهترین بازی ۲۰۲۲ گوگل‌پلی نیز به Apex Lengends Mobile تعلق گرفت؛‌ بازی شوتر چندنفره‌ی بسیار محبوب از Respawn Entertainment که بیشتر مواقع در فهرست ۱۰ برنامه‌ی برتر ازنظر دانلود قرار داشته است.

برنامه‌ی اشتراک‌گذاری عکس BeReal نیز به‌عنوان بهترین برنامه‌ی گوگل‌پلی ۲۰۲۲ از دیدگاه کاربران انتخاب شد. بهترین بازی ازنگاه مردم درسال جاری با نظر تحریریه‌ی گوگل‌پلی یکسان بود و این عنوان به Apex Legends Mobile تعلق گرفت.

بهترین برنامه‌های ۲۰۲۲ گوگل‌پلی در هربخش

بهترین برنامه‌ی سرگرمی: PetStar

بهترین برنامه‌ی رشد شخصی: Breathwrk

بهترین برنامه‌ی نیاز روزانه: Plant Parent

بهترین برنامه‌ی ناشناس: Recover Athletics

بهترین برنامه‌ی کاربردی: The STIGMA App

بهترین برنامه‌ی ساعت‌های هوشمند: Todoist

بهترین برنامه‌ی تبلت: Pocket

بهترین برنامه‌ی کروم‌بوک: BandLab
 
بهترین بازی‌های ۲۰۲۲ گوگل‌پلی در هربخش

بهترین بازی چندنفره: Dislyte

بهترین بازی عمومی: Angry Birds Journey

بهترین بازی داستانی: Papers, Please

بهترین بازی حال‌حاضر:  Genshin Impact

بهترین بازی PlayPass: بازی Very Little Nightmares

بهترین بازی تبلت: Tower of Fantasy

بهترین بازی کروم‌بوک: Roblox

برخی از جوایز درخورتوجه دیگر گوگل‌پلی ۲۰۲۲ عبارت‌انداز: George R.R. Martin’s Fire & Blood به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب و I’m Glad My Mom Died نوشته‌ی مک کوردی به‌عنوان بهترین کتاب صوتی.

اکنون که سال جاری میلادی تقریباً به پایان رسیده است، ازنظر شما بهترین برنامه‌ها و بازی‌های گوگل‌پلی در سال ۲۰۲۲ کدام بوده‌ است؟ آیا با انتخاب‌های گوگل موفق هستید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم