زومیت/ مارک زاکربرگ با پیوستن به ایلان ماسک به جمع افرادی اضافه شده است که در مورد سیاست‌های اپ‌استور از اپل انتقاد کرده‌اند. در اجلاس DealBook که روز گذشته برگزار شد، از مدیرعامل متا در مورد دیدگاه وی از کمیسیون ۳۰ درصدی اپ‌استور سؤال شد. جای تعجب نیست که زاکربرگ نکات خوبی را در مورد اپل بیان نکرد.

زاکربرگ در مورد سیاست‌های متا در برخورد با قوانین اپ‌استور گفت: «اپل به نوعی خود را به‌عنوان تنها شرکتی معرفی کرده است که تلاش می‌کند به‌ طور یک‌جانبه، برنامه‌های موجود در دستگاه‌های مختلف را کنترل کند و من فکر نمی‌کنم چنین پلتفرمی، مکان پایدار یا خوبی برای حضور داشتن باشد.»

به‌ نوشته‌ی iMore، زاکربرگ به تضاد میان iOS  و اندروید و این‌ که سیستم‌عامل موبایلی گوگل به کاربران آزادی عمل بسیار بیشتری ارائه می‌دهد، اشاره کرد. مدیرعامل متا گفت: «آن‌ها همیشه این کار را انجام داده‌اند تا بتوانید فروشگاه‌های اپلیکیشن دیگری داشته باشید و به‌ طور مستقیم با تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند کار کنید. این مورد همچنین بخشی از تعهد ما در ساخت واقعیت مجازی و آن‌چه تصمیم داریم با هدست‌های واقعیت افزوده‌ی خود انجام دهیم، بوده است.»

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم