گیم فا/ کپکام (Capcom) تأیید کرده است که دومین بتای خصوصی بازی مبارزه‌ای موردانتظار این شرکت، یعنی Street Fighter 6، از همین ماه آغاز خواهد شد.

این نسخۀ آزمایشی از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ آذر ۱۴۰۱ (۱۶ تا ۱۹ دسامبر ۲۰۲۲) در دسترس دارندگان پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و کاربران استیم قرار خواهد گرفت (قابلیت کراس پلی وجود دارد).

بازیکنان هم‌اکنون می‌توانند از طریق وبسایت این بازی برای ثبت‌نام در دومین بتای خصوصی آن اقدام کنند. بازیکنانی که به اولین بتای خصوصی Street Fighter 6 دسترسی پیدا کرده بودند، اکنون به صورت خودکار به بتای دوم نیز دسترسی خواهند داشت.

حالت‌هایی که در دومین بتای خصوصی وجود دارند بدین شرح هستند:

Ranked match
Casual match
Battle Hub match
Open tournament
Extreme battle
Game center
Training mode

به گفتۀ کپکام، تغییراتی در دومین بتای خصوصی صورت گرفته است، از جمله برطرف شدن تعدادی از باگ‌ها. همچنین، گزینۀ جدیدی برای کاهش تأخیر در ورودی‌های هدایتی در منوی گرافیک وجود دارد، اما ممکن است در مواقعی منجر به پارگی تصویر شود.

«فعال کردن این گزینه باعث کاهش فاصلۀ زمانی بین اقدام شما (روی کنترلر/کیبورد) و انجام حرکت در تصویر می‌شود.»

این قابلیت خصوصاً برای نمایشگرهایی که از نرخ فریم ۱۲۰ پشتیبانی می‌کنند بسیار عالی است.
«برای نسخۀ استیم بازی، با فعال کردن همین گزینه، غیرفعال کرد Vsync و قرار دادن نرخ فریم روی 120 یا بالاتر، می‌توان به همین نتیجه دست پیدا کرد.»

ماه گذشته، بازی Street Fighter 6 در کره جنوبی رده‌بندی سنی شد. با این حال که چنین اتفاقی به معنای حتمی بودن نزدیکی زمان عرضۀ بازی نیست، اما اشاره دارد که در هفته‌های آتی امکان انتشار اخبار تازه از این عنوان وجود دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم