شهر سخت افزار/ طبق جدیدترین خبرهای منتشر شده، اخیراً سیستم عامل Android TV 13 پس از گذشت چندین ماه، مراحل آزمایشی بتای خود را پشت سر گذاشته است و انتظار می‌رود نسخه‌ی نهایی آن در آینده‌ای نزدیک برای تلویزیون‌های هوشمند عرضه شود. برای قابلیت‌های جدید این سیستم عامل ادامه این خبر شهر سخت افزار را مطالعه کنید.

ماه‌ها از شروع آزمایش بتا برای سیستم عامل Android TV 13 می‌گذرد. برخلاف گوشی‌های هوشمند که به راحتی می‌توان نسخه‌های آزمایشی اندروید را برای آن‌ها دریافت کرد، دسترسی به نسخه بتا اندروید تی وی برای کاربران عمومی بسیار دشوارتر و تقریبا غیرممکن است. این کار به سخت‌افزار مخصوص توسعه‌دهنده دارد و از این رو، همه نمی‌توانند نسخه بتای Android TV را راه‌اندازی و اجرا کنند. در واقع، نسخه دوم بتای اندروید تی وی 13 به قدری محدود بود که فقط برخی از دستگاه‌های منتخب قادر به اجرای آن بودند.

در هر صورت، سیستم عامل Android TV 13 اکنون به طور رسمی از آزمایش بتا گذشته است. البته عرضه نسخه‌ی پایدار آن برنامه‌ریزی نشده است و این سیستم عامل هنوز برای عموم در دسترس نیست. با این وجود انتظار می‌رود شرکت‌های فعال در حوزه تلویزیون‌های هوشمند، از چند هفته‌ی آینده این سیستم عامل را در محصولات خود قرار دهند.علاوه بر این، گفته می‌شود سیستم عامل Android TV 13 به ویژگی‌های درونی رابط کاربری اولویت بیشتری داده است. از این رو ممکن است بخش ظاهری رابط کاربری تلویزیون اندروید بعدی تغییر قابل توجهی دریافت نکند. در اصل گوگل به توسعه دهندگان، APIهای اضافی و ابزارهای دسترسی بیشتری می‌دهد. در نتیجه پلتفرم تلویزیون پسند به تدریج در دسترس تر خواهد شد.

سیستم عامل Android TV 13 اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا نرخ نوسازی پیش‌فرض و وضوح صفحه را تغییر دهند. از دیگر تغییرات نسخه جدید هم می‌توان به پشتیبانی از طرح‌های مختلف کیبورد و بهبودهایی را در API صوتی سیستم عامل اشاره کرد. البته این تغییرات به ترجیحات کاربر بستگی دارد و قابل شخصی‌سازی هستند.

نظر شما در مورد سیستم عامل اندروید تی وی چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم