شهر سخت افزار/ طبق جدیدترین گزارش‌ها، ایلان ماسک به حدی به تراشه‌های نورالینک کمپانی خود اطمینان دارد که مدعی است با قرار دادن تراشه‌های نورالینک در مغز فرزندان خود هم مشکلی ندارد. اظهارات جدید ایلان ماسک در مورد چیپ‌های نورالینک را در ادامه این خبر شهر سخت افزار بخوانید.

اگر به خاطر داشته باشید چند روز پیش، ایلان ماسک و تیمش یک میمون را با تراشه مغز نورالینک نشان دادند. این میمون از ماوس برای کلیک کردن روی فرمان‌های نمایشگر رایانه استفاده می‌کرد. همانطور که احتمالاً مطلع هستید شرکت Neuralink سال‌هاست روی کاشت تراشه در مغز کار می‌کند. اما هنوز یک سوال بزرگ باقی می‌ماند که آیا مردم به هر چیزی اجازه خواهند داد تا ذهن آنها را کنترل کند. به نظر می‌رسد ایلان ماسک بدش نمی‌آید که خودش و عزیزانش آن را آزمایش کنند.ایلان ماسک اخیراً گفت که بدش نمی‌آید یک تراشه مغزی که توسط Neuralink ساخته شده است را در مغز یکی از فرزندانش قرار دهد. البته او بدون دلیل چنین حرفی نزده است. ماسک گفت که اگر یکی از فرزندانش آسیب ببیند، مانند شکستگی گردن، از این تراشه‌ها برای بهبود وی استفاده خواهد کرد.

وی افزود: «من می‌گویم در نقطه‌ای هستیم که حداقل به نظر من (کاشت تراشه نورالینک در مغز) خطرناک نیست.»

در ابتدا سخنان او باعث شد تا مردم فکر کنند ایلان ماسک جدی نیست و هیچ‌کس آزمایشی روی فرزندان خود انجام نمی‌دهد. اما ماسک گفت که اگر تراشه مغزی نورالینک آماده باشد، این تراشه را در مغز خود قرار خواهد داد.


هرچند ممکن است فکر کنید چنین کاری غیر اخلاقی و مضر است، اما برعکس این قضیه صحیح است. رابط مغز و کامپیوتر (BCI) نورالینک امیدوار است راهی برای ارتباط بیماران فلج از طریق افکار فراهم کند. رابط مغز-کامپیوتری که آنها روی آن کار می‌کنند می‌تواند فعالیت مغز را کنترل کنند و می توانند مغز را به صورت الکتریکی تحریک کنند. این شرکت قصد دارد از یک ربات برای کاشت این تراشه در جمجمه افراد استفاده کند.

نظر شما در مورد اظهارات جدید ایلان ماسک چیست؟ آیا او اولین نفری خواهد بود که تراشه نورالینک را در مغز خود قرار می‌دهد یا خیر؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم