شهر سخت افزار/ سری گلکسی S جزء برترین گوشی‌های اندرویدی و همچنین محبوب‌ترین محصولات سامسونگ هستند، با این حال ممکن است در آینده نه چندان دور دیگر سری Galaxy S گوشی‌های شماره یک سامسونگ نباشند. این اتفاق می‌تواند خیلی زود با پایان سال 2023 میلادی رخ بدهد. جزئیات را در شهر سخت افزار بخوانید.

پایان یک عمر پرچمداری Galaxy S 
کسب و کار صفحه نمایش سامسونگ نزدیک به یک دهه بر روی صفحه نمایش‌های تاشو کار کرده است و این کمپانی طی چند سال اخیر با بهبود گوشی‌های سری Galaxy Z Fold و Z Flip، ایده گوشی تاشو را به واقعیت مبدل ساخته است. حالا هم سامسونگ به رشد هر ساله فروش گوشی‌های تاشو چشم دوخته است.

با در نظر گرفتن تمرکز زیاد سامسونگ بر روی بازار گوشی‌های تاشو، به نظر می‌رسد بالاخره یک روز دیگر سری Galaxy S پرچم‌دارهای واقعی سامسونگ نباشند و این روز چندان دور نیست. ممکن است با پایان سال 2023 میلادی این اتفاق رخ بدهد و به نظر می‌رسد اجتناب ناپذیر باشد.سامسونگ پیش از قرار دادن سری Galaxy Z به عنوان پرچم‌دارهای خود، باید گوشی‌های تاشو را از چند جنبه مهم ارتقا دهد. اولین آنها آوردن قابلیت‌های کلاس پرچم‌دار چون DeX به سری Galaxy Z Flip است تا هیچ چیز از گوشی‌های پرچم‌دار کم نداشته باشند. دومین تغییر ضروری، به‌کارگیری دوربین‌های بهتر و باکیفیت‌تر در گوشی‌های تاشو است.

در عین حال سامسونگ باید صفحه نمایش‌های تاشو را بهبود بخشد تا کمتر دچار چروک یا چین خوردگی شوند که گفته می‌شود پیشرفت‌های بزرگی را با سری Galaxy Z Flip 5 سال آینده شاهد خواهیم بود.

در حال حاضر سامسونگ تنها سازنده‌ای است که گوشی‌های تاشو را جزئی از محصولات اصلی خود قرار داده است. در طرف مقابل نگاه سازندگان دیگر به گوشی‌های تاشو از محصولات خاص و غیر عادی فراتر نمی‌رود.سامسونگ موفق شده حتی در بین کاربران سازمانی مشتریانی برای گوشی‌های تاشو بیابد و اگر قرار باشد سازنده‌ای در این زمینه موفق شود و بتواند با گوشی‌های تاشو جای سری Galaxy S را بگیرد، بدون شک خود سامسونگ خواهد بود.

سامسونگ در سه فصل اول سال 2022 موفق شده 14 میلیون گوشی تاشو عرضه کند که قابل چشم پوشی نیست. این کمپانی عرضه 26 میلیون گوشی تاشو را برای سال میلادی آینده هدف‌گذاری کرده است. به این ترتیب ممکن است از عرض گوشی‌های ارتقا یافته Galaxy Z Flip 5 و Galaxy Z Fold 5 در اواخر سال 2023 میلادی، گوشی‌های هوشمند بتوانند بیشتر از سری گلکسی اس نگاه‌ها را به سمت خود بکشند و از سال 2024 به گوشی‌های پرچم‌دار اصلی سامسونگ تبدیل شوند.

رسانه SamMobile می‌نویسند به باور آنها شکی وجود ندارد که روزی Galaxy Z جای Galaxy S را خواهد گرفت و تنها مسئله موجود زمان آن است.

بر اساس این روایت ممکن است Galaxy S23 آخرین سری از پرچم‌دارهای S با ویژگی‌ها و قابلیت‌های برجسته باشد و پس از آن به دیگر باید در بین گوشی‌های سری Galaxy Z به دنبال برترین‌های سامسونگ بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم