شهر سخت افزار/ به گفته سامسونگ فناوری حافظه ویدئویی نسل بعدی GDDR7 پهنای باند و چگالی را نسبت به GDDR6 دو برابر افزایش می‌دهد. این کمپانی جزئیات هیجان انگیزی از تراشه‌های حافظه 36 گیگاهرتزی GDDR7 و بهبودهای آن ارائه کرده است. با شهر سخت افزار همراه شوید.

اطلاعات نویدبخش از تراشه های حافظه GDDR7 
به گفته سامسونگ فناوری حافظه GDDR7 از مدولاسیون سیگنال PAM3 استفاده می‌کند تأثیر کلیدی در پیشرفت‌ها و مزایای تراشه‌های GDDR7 دارد. در حالی که همه تراشه‌های حافظه بیت‌های داده را صورت 0 و 1 در سلول‌های خود نگه داری می‌کنند، این داده‌ها به صورت موج‌های الکترونیکی یا همان سیگنال‌ها در بین تراشه حافظه با تراشه‌های دیگری چون پردازنده گرافیکی تبادل می‌شوند.در تراشه‌های حافظه GDDR6 از کدینگ خطی NRZ یا مدولاسیون PAM2 برای تبدیل داده‌ها به سیگنال و انتقال آنها استفاده شده است که سرعت آن از 14 گیگابیت در ثانیه شروع می‌شود و در سریع‌ترین تراشه‌های GDDR6 به 24 گیگابیت در ثانیه می‌رسد. البته هنوز خبری از تولید چنین تراشه‌های پرسرعتی نیست و سازندگانی چون انویدیا سراغ نسل سریع‌تر GDDR6X با مدولاسیون PAM4 رفته‌اند که سرعت آن از 18 تا 23 گیگابیت در ثانیه است.مدولاسیون PAM3

به گفته سامسونگ حاصل این ترکیب رسیدن به نرخ داده 36 گیگابیت در ثانیه است که به معنای افزایش دو برابری نسبت به GDDR6 است. GDDR6 هم دو برابر سریع‌تر از GDDR5 بود.

بر روی کاغذ یک پردازنده گرافیکی با رابط حافظه 256 بیتی در ترکیب با تراشه‌های حافظه 36 گیگابیتی GDDR7 از پهنای باند حافظه 1152 گیگابایت در ثانیه (بیش از 1 ترابایت) بهره‌مند می‌شود. یک پردازنده گرافیکی رده بالاتر با بأس 384 بیتی از پهنای باند 1728 گیگابایت در ثانیه سود می‌برد. پهنای باند پردازنده‌های گرافیکی 128 بیتی هم 576 گیگابایت خواهد بود که نسبت به نسل‌های پیشین چشمگیر است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم