زومیت/ شیائومی ابتدا تصمیم داشت در تاریخ یکم دسامبر (۱۰ آذر) MIUI 14 را به‌همراه سری شیائومی ۱۳ معرفی کند، اما این رویداد به‌تعویق افتاد و اکنون انتشار این به‌روزرسانی برای گوشی‌های سری Mi 10 این شرکت تأیید شده است.
   
Zhang Guoquan مدیر بخش نرم‌افزاری شیائومی است که در تاریخ ۲۸ نوامبر درپاسخ به یکی از کاربران ویبو، انتشار MIUI 14 را برای سری Mi 10 تأیید کرد. متأسفانه او اشاره‌ای به نام دقیق مدل‌هایی که آپدیت مذکور را دریافت خواهند کرد نداشت.

سری Mi 10 شیائومی در پنج مدل Mi 10 استاندارد، Mi 10 پرو، Mi 10 لایت، Mi 10 لایت زوم و Mi 10 اولترا عرضه شد. با توجه صحبت‌های Guoquan، منظور وی احتمالاً Mi 10 و Mi 10 پرو بوده اما شاید این به‌روزرسانی برای سایر مدل‌های ذکر شده نیز دردسترس قرار گیرد.

همان‌طور که Gizmochina اشاره می‌کند، همه‌ی مدل‌های خانواده‌ی Mi 10 در سال ۲۰۲۰ با اندروید ۱۰ عرضه شدند. Mi 10 اولترا نیز به‌طور پیش‌فرض با MIUI 12 روانه‌ی بازار شد، درحالی‌که سایر مدل‌های آن با MIUI 10 به‌فروش رسیدند. این گوشی‌ها طی دوسال گذشته به اندروید ۱۱ و ۱۲ به‌روزرسانی شده‌اند. علاوه‌براین چندین به‌روزرسانی دیگر مثل MIUI 12.5 Enhanced و MIUI 13 برای این محصولات منتشر شده است.

بنابراین اگر از Mi 10 اولترا فاکتور بگیریم، انتشار MIUI 14 درواقع سومین به‌روزرسانی بزرگی خواهد بود که گوشی‌های سری Mi 10 آن را دریافت خواهند کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم