شهر سخت افزار/ مایکروسافت قصد دارد با مبلغ 69 میلیارد دلار اکتیویژن را بخرد. این شرکت اعلام کرده در صورت نهایی شدن این خرید، بازی محبوب Call of Duty به مدت 10 سال برای کنسول‌های نینتندو سوییچ نیز عرضه خواهد شد. مدیر عامل گیمینگ مایکروسافت گفته قصد دارد فرنچایز ندای وظیفه را به جای اختصاصی کردن گسترش دهد.

بعد از رسانه‌ای شدن اخبار در مورد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت، نگرانی‌های مبنی بر حذف عنوان‌هایی همچون Call of Duty از دیگر پلتفرم‌ها مانند پلی‌استیشن مطرح شده بود. با این حال مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، فیل اسپنسر خبر از تلاش این شرکت برای نگه داشتن کال آو دیوتی روی پلتفرم‌های فعلی و گسترش آن داده است.

بر این اساس در صورت نهایی شدن فروش اکتیویژن بلیزارد به مایکروسافت، این شرکت در توافقی 10 ساله امکان اجرای بازی Call of Duty روی کنسول‌های نینتندو را نیز به وجود خواهد آورد. فیل اسپنسر همچنین باقی ماندن Call of Duty روی استیم را نیز تایید کرده و گفته ساخت نسخه نینتندوی بازی از تابستان 2023 و بعد از نهایی شدن خرید اکتیویژن آغاز خواهد شد.

رگولاتورها در حال سبک و سنگین کردن قرارداد خرید 69 میلیارد دلاری اکتیویژن توسط مایکروسافت هستند. این قرارداد Activision Publishing ،Blizzard Entertainment و King را به ناشران اختصاصی Xbox تبدیل خواهد کرد. 

عرضه کال آو دیوتی روی نینتندو می‌تواند خبر خوبی برای گیمرها باشد. جدیدترین عنوان عرضه شده تحت این سری یعنی Call of Duty: Modern Warfare 2 در 10 روز اول عرضه بیشتر از 1 میلیارد دلار فروش داشته و در حال حاضر دومین بازی پرفروش در ایالات متحده در سال 2022 به شمار می‌آید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم