زومیت/ جدیدترین تراشه‌ی چهارنانومتری مدیاتک موسوم به Dimensity 8200 چینش متفاوتی از هسته‌ها را به‌کار می‌گیرد و استفاده از نمایشگر ۱۸۰ هرتز را در گوشی‌های هوشمند امکان‌پذیر می‌کند.
   
مدیاتک که در نسل جدید نشان داده است حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، جدیدترین پردازنده‌ی موبایلی خود، یعنی Dimensity 8200 را معرفی کرد. Dimensity 8200 پرچم‌دار مدیاتک نیست؛ اما گوشی‌های مجهز به این پردازنده در دسته‌ی دستگاه‌‌های پرچم‌دار قرار می‌گیرند.

به‌گزارش GSMArena، دایمنسیتی ۸۲۰۰ مدیاتک بر‌پایه‌ی لیتوگرافی چهار‌نانومتری تولید شده است و از HyperEngine 6.0 با پشتیبانی از کیت توسعه‌ی Vulkan و رهگیری پرتو (Ray Tracing) بهره می‌گیرد و نرخ فریمِ اجرایی بازی‌ها را بهبود می‌دهد.


Dimensity 8200 اولین تراشه‌ در سری خود محسوب می‌شود که صرفاً یک هسته‌ی اصلی دارد. هسته‌ی اصلی واحد CPU در این تراشه Cortex-A78 با فرکانس ۳٫۱ گیگاهرتز است. نسل جدید دایمنسیتی از سه هسته‌ی میانی ۳٫۰ گیگاهرتزی و چهار هسته‌ی کم‌مصرف ۲٫۰ گیگاهرتزی Cortex-A55 نیز استفاده می‌کند. دو تراشه‌ی نسل قبل سری دایمنسیتی ۸۰۰۰ در واحد پردازنده از چینش ۴+۴ استفاده می‌کردند؛ اما تراشه‌ی جدید مبتنی‌بر چینش ۴+۳+۱ است.

مدیاتک می‌گوید تراشه‌ی موبایلی جدیدش به پردازنده‌ی سیگنال تصویر Imagiq 785 مجهز است؛ به‌همین‌دلیل، پشتیبانی بهتری از دوربین ارائه می‌دهد. طبق گفته‌ی مدیاتک، Dimensity 8200 به‌لطف بهره‌مندی از موتور HyperEngine 6.0 بازی‌های موبایلی را بهتر از نسل قبل اجرا می‌کند. دستگاه‌های مجهز به Dimensity 8200 می‌توانند به‌طورهوشمند نرخ نوسازی صفحه‌نمایش را با نرخ فریم بازی تطبیق دهند. تراشه‌ی جدید مدیاتک همچون مدل قبل از هر دو نسخه‌ی شبکه‌ی 5G و استانداردهای وای‌فای 6E و بلوتوث ۵٫۳ پشتیبانی می‌کند.

IQOO NEO 7 SE اولین گوشی دنیا با تراشه‌ی Dimensity 8200 است که ساعاتی پیش معرفی شد. شیائومی اعلام کرده است که در آینده، گوشی Redmi K60E را با این تراشه معرفی خواهد کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم