گیم فا/ استودیوی دامبستر (Dambuster) اعلام کرد که دسته‌ی مهارت‌ها (Skill Deck)، یکی از هیجان‌انگیزترین ویژگی‌های جدیدی است که در Dead Island 2 در دسترس قرار می‌گیرد.

       
به تازگی جیمز وورال (James Worrall)، کارگردان خلاق و عایشه خان (Ayesha Khan)، طراح اصلی داستان بازی Dead Island 2، در گفتگو با مجله‌ی گیم اینفورمر (Game Informer) تأیید کردند که داستان این دنباله، حدود یک دهه پس از وقایع نسخه‌ی اول در شهر لس آنجلس روایت می‌شود. این توسعه‌دهندگان در ادامه توضیح دادند که لس آنجلس به دلیل دارا بودن ویژگی‌های غیرعادی‌ شگفت‌انگیز و اعتماد به نفس شهری، به مانند یکی از شخیت‌های کلیدی بازی به نظر می‌آید. همچنین سازندگان Dead Island 2 اعتقاد دارند که بخش درخت مهارت آن، یکی از هیجان‌انگیزترین افزوده‌های بازی برای بازیکنان خواهد بود.

عایشه خان در پاسخ به سوالی پیرامون وجود درخت مهارت در بازی Dead Island 2، آن را تایید کرد و گفت که در واقع دسته‌های مهارت (Skill Deck) در بازی وجود دارند و این ویژگی حتی بهتر از درخت مهارت خواهد بود. عایشه خان در این باره توضیح داد:

[توسعه‌ی دسته‌های مهارت] هنر شگفت‌انگیزی است و تماشای آن‌ها سرگرم‌کننده خواهد بود. تجربه‌ی بازی با وجود آن بسیار لذت‌بخش است. شما می‌توانید مهارت‌ها را هنگامی که در هوا معلق هستید، تغییر دهید. در واقع می‌توانید از روی زمین بپرید، مهارت‌ها را عوض کنید و با دسته‌ی جدیدی از مهارت‌های متفاوت فرود بیایید. این شگفت‌انگیز است. همچنین می‌توانید با دسته‌‌ی مهارت‌های خود، ریسک‌هایی واقعی انجام دهید. این کار، واقعا نتیجه می‌دهد و گاهی اوقات، به طرز وحشتناکی باعث دردسر می‌شود.
استودیوی دامبستر در اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرد که تاریخ انتشار بازی Dead Island 2 یک بار دیگر به تعویق افتاده است و در روز 8 اردیبهشت 1402 (28 آوریل 2023) روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم