گیم فا/ استودیوی گوریلا گیمز (Guerrilla Games) جزئیاتی درباره‌ی شخصیت اصلی بازی واقعیت-مجازی Horizon Call of the Mountain به نام Ryas و یک شخصیت جانبی را اعلام کرد.

دو استودیوی گوریلا گیمز و فایراسپرایت (Firesprite) اطلاعات جدیدی را از بازی واقعیت-مجازی Horizon Call of the Mountain که قرار است ماه آینده روی پلی استیشن VR2 عرضه شود، منتشر کردند. به گفته‌ی سازندگان، بر خلاف نسخه‌های اصلی سری Horizon که شخصیت اصلی آن یک دختر به نام Aloy است، پروتاگونیست بازی Horizon Call of the Mountain با نام Ryas شناخته می‌شود. این شخصیت در گذشته یک Shadow Carja بوده و باید در داستان این بازی به بررسی یک تهدید مرموز در Sundom بپردازد و در این راه باید از مهارت‌های خود به عنوان یک شکارچی و کوهنورد ماهر استفاده کند.

استودیوی گوریلا گیمز در یک پست جدید روی وبلاگ پلی استیشن توضیح داد که Ryas در گذشته یکی از سربازان وفادار Jiran، پادشاه دیوانه‌ی خورشید، بوده است. Jiran مسئول یورش‌های Red Raids به حساب می‌آید و در نهایت توسط یک فرد به نام Avad از پادشاهی خلع شده است. علاوه بر این، Jiran گروهی از سربازان وفادار به آرمان‌های خود را در Shadow Carja داشت و به نظر می‌رسد Ryas، یکی از اصلی‌ترین آن‌ها به شمار می‌آید و نقش پررنگی در ربودن شاهزاده Itamen داشته است.

داستان Ryas در بازی Horizon Call of the Mountain از جایی آغاز می‌شود که توسط Avad دستگیر شده و به او دستور داده می‌شود تا در ازای آزادی خود، به بررسی یک تهدید جدید بپردازد. با این حال هدف اصلی Ryas، جبران اشتباه خود و بازیابی آبروی از دست رفته‌اش است.

در ادامه بن مک‌کاو (Ben McCaw)، کارگردان روایت استودیوی گوریلا گیمز، درباره‌ی این شخصیت جدید توضیح داد:

Ryas با وجود انگیزه‌های درستی که داشت، در جبهه‌ی اشتباه قرار گرفت. خانواده‌ی او از هم پاشیده شد و در نهایت به زندان افتاد. این داستان چگونگی تلاش او برای بازگشت به زندگی است. او در طول ماجراجویی خود با شخصیت‌های جدیدی روبرو می‌شود و دوباره با دوستان خود متحد خواهد شد. در ابتدا رابطه‌ی Ryas با این شخصیت‌ها به دلیل اینکه برای Shadow Carja مبارزه کرده است، در بهترین حالت خصمانه خواهد بود. با این حال اگر او امیدوار است که توسط این شخصیت‌ها پذیرفته شود، باید شروع کند و به جبران گذشته‌ی خود بپردازد.
یکی از این شخصیت‌ها Hami نام دارد و استودیوی گوریلا گیمز تصویر او را با هواداران به اشتراک گذاشته است. Hami در واقع یک سرباز گارد مرزی به شمار می‌آید که از یورش Red Raids جان سالم به در برده است. وظیفه‌ی Hami مراقبت کردن از Ryas خواهد بود اما به دلیل جنایاتی که مرتکب شده، همواره از او متنفر است. Hami یک سرباز با دقت و تیزبین توصیف شده که خیلی زود عصبانی می‌شود.


مک‌کاو در مورد انتخاب یک پروتاگونیست جدید برای بازی Horizon Call of the Mountain توضیح داد:

ما تجربه‌ی Horizon را گرفتیم و آن را از پایه برای پلتفرم واقعیت-مجازی ساختیم؛ به همین خاطر احساس کردیم که به یک قهرمان جدید نیاز داریم. Ryas به عنوان یک کوهنورد، شکارچی و کاوشگر چیره‌دست، می‌تواند به خوبی مناظر وسیع، وحشی و خطرناک Horizon را به تصویر بکشد.
بازی Horizon Call of the Mountain در تاریخ 3 اسفند 1401 (22 فوریه 2023) به عنوان یکی از چندین بازی زمان عرضه‌ی پلی استیشن وی‌آر 2، در دسترس قرار خواهد گرفت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم