شهر سخت افزار/ به نطر می‌رسد قصد انویدیا برای تولید کارت گرافیک TITAN Ada جدی است و این شرکت می‌خواهد بعد از معرفی و عرضه RTX 4090، یک محصول قدرتمندتر نیز به بازار بفرستد. اکنون تصاویری منتشر شده که در آن نمونه‌های مهندسی برد PG137 این کارت گرافیک برای انجام مراحل ساخت به مراکز انویدیا در سراسر دنیا ارسال می‌شوند.

انویدیا ارسال نمونه مهندسی برد PG137 کارت گرافیک TITAN Ada به مراکز خود را آغاز کرده و یکی از این نمونه‌ها در هند مشاهده شده است. انویدیا به احتمال زیاد قصد دارد از بردهای مهندسی PG137 برای ساخت قدرتمندترین کارت گرافیگ سری Ada Lovelace استفاده کند.

مشخصات کارت گرافیک TITAN RTX Ada

پیش از این اطلاعاتی از کارت گرافیک TITAN RTX Ada منتشر شده که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. این کارت گرافیک قرار است از 48 گیگابایت حافظه گرافیکی برخوردار باشد. این موضوع در برگه مشخصات ارسال برد مهندسی به هند نیز تایید شده است.

با توجه به همین برگه مشخصات، انتظار داریم کارت گرافیک TITAN Ada به جای حافظه GDDR6X، از حافظه GDDR6 با فرکانس بالاتر استفاده نماید. همچنین به دو مدل 0 و 330 اشاره شده که می‌تواند دلیلی برای افشای مشخصات کمی متفاوت از سوی افشاگران مختلف برای این محصول باشد.

پیش از این تصویری از کولر چهار اسلات کارت گرافیک TITAN RTX Ada مشاهده شده بود. تنها تفاوت اطلاعات قابل مشاهده در این تصویر را باید تغییر کد محصول از EB2 به TS1 دانست. می‌توان گفت انویدیا مراحل طراحی کارت گرافیک TITAN Ada را به مراحل پایانی رسانده و آماده است تا هر چه سریع‌تر تولید آن را آغاز نماید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم