گیم فا/ الکترونیک آرتس (Electronic Arts) به تازگی اعلام کرده که پشتیبانی از Apex Legends Mobile به زودی متوقف و Battlefield Mobile هم پیش از عرضه‌ی رسمی لغو خواهد شد. این شرکت هم‌چنین استودیوی توسعه‌ی بازی موبایل خود یعنی Industrial Toys را تعطیل خواهد کرد.

VentureBeat به تازگی گزارش داده که الکترونیک آرتس توسعه‌دهنده‌ی بازی Battlefield Mobile یعنی Industrial Toys را تعطیل خواهد کرد. این استودیو توسط موسس و مدیر عامل سابق بانجی (Bungie) یعنی الکس سروپین (Alex Seropian) اداره می‌شد. الکترونیک آرتس در سال 2018 استودیوی Industrial Toys را با هدف توسعه‌ی بازی‌های موبایل خریداری کرد.

این شرکت در مورد تصمیم خود برای لغو کردن Battlefield Mobile گفت: «از آن جایی که این صنعت تکامل یافته و استراتژی ما برای خلق یک اکوسیستم عمیق Battlefield شکل گرفته، تصمیم گرفته‌ایم تا جهت فعلی خود را تغییر دهیم و به سمتی برویم که آینده‌ی این فرنچایز بتواند انتظارات بازیکنان را برآورده کند.»

استودیوی Respawn Entertainment هم اعلام کرده که بازی Apex Legends Mobile به زودی تعطیل خواهد شد. این استودیو گفته که این تصمیم به خاطر کیفیت و کمیت پایین محتوای Apex Legends Mobile گرفته شده است. Respawn Entertainment در توئیتر خود هم در رابطه با تعطیلی Apex Legends Mobile بیانیه‌ای را منتشر کرد: «قدردانی ما برای طرفداران و بازیکنانی که در طول عمر کوتاه Apex Legends Mobile با ما بوده‌اند بی‌اندازه است. از صمیم قلب از شما تشکر می‌کنیم.»

Apex Legends Mobile حالا پنجره‌ی 90 روزی خود را آغاز کرده و دقیقا در تاریخ 1 مه 2023 رسما تعطیل خواهد شد. آیتم‌هایی که توسط بازیکنان در این بتل رویال خریداری شده تا زمان تعطیلی بازی قابل دسترسی خواهد بود، اما هزینه‌ی پرداختی به بازیکنان باز نخواهد گشت.

در پرسش و پاسخی در رابطه با تعطیلی Apex Legends Mobile، استودیوی Respawn Entertainment اعلام کرده که تعطیلی این بازی تاثیری در توسعه‌ی محتوا برای نسخه‌ی PC و کنسول Apex Legends نخواهد داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم